bugün

iktidar uğruna ne zorluklar çekildiğinin, neler yapıldığının ispatı olan, türkiye cumhuriyetinin 8. cumhurbaşkanının hayatından çarpıcı bir kesit...

75 milyonluk ülkeyi yönetmek bazen müslüman kardeşlerden, bazen mason localarından, bazen eşek etinden sucuk etmekten geçtiği gibi, kimi zamanlar da genelev köşelerinden geçer.

siyasi istikbal uğruna hayat kadınlarından bile hayat dersleri alınır, ama erkeğin orospusu ise bir insan bunlar kulak ardı edilir.

neyse efendim, lafı uzatmadan, malatyalı orospu kezban'ın yaşanmış bir anısını aktaralım...

kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=60llvBPrgCE
http://www.estanbul.com/m...-222375.html#.U1DnW1V_sYM
http://www.haber3.com/ves...alinacak-ders-104964y.htm

malatyalı orospu kezban...

bu hikâye malatya’da geçer. bu, bir tercüman eşliğinde eğlenmek için geneleve gelen iki amerikalı coni ile genelevde çalışan kezban’ın hikayesidir..!!!

ah kezban ah, eli öpülesi kezban ..!!! belki de şimdi yaşamıyorsun. keşke yaşasaydın da görseydin, gerçek orospunun kim olduğunu.. !!!

menderes’in türkiye’yi ‘küçük amerika’ yapmaya çalıştığı günlerde, yani 1955-1960'lı yıllarda yaşanmış gerçek bir hayat hikâyesidir…

malatya’nın en canlı sokaklarından biri de, genelev sokağıdır…

gündüz cumhuriyet bayramı kutlanmıştı.. gece saat 12'ye yaklaştığı sırada içeriye ağızlarında pipo, sarı saçlı, uzun boylu iki kişi ile beraber şık giyinmiş şişman bir adam girdi. bu iki yabancı, ‘uzman’ sıfatıyla bir dost memleketten getirilmişlerdi… bir yıldır yakındaki 15.000 nüfuslu bir anadolu kasabasındaydılar.

kaymakam kasabada böyle bir şey olamayacağını, arzu ederlerse falanca yerdeki ‘türk pavyon’una gitmelerini tavsiye etmişti… bunun üzerine iki genç, tercümanlarını da yanlarına alarak önce malatya’ya, sonra da faytoncunun rehberliğinde buraya gelmişlerdi…

yani malatya genelevi’ne..!!!

ilk dakikalarda yadırgadıkları bu yer, git gide hoşlarına gitmişti. akşamdan beri 25 müşteri savmış olan kezban, gramofona oynak bir plâk koymuş, kırmızı mayosunun içinde dönüp duruyordu… yabancılar kezban’ı seyretmeye başladılar. sonunda kezban’ı işaret ederek, tercümanlarına bir şeyler dediler…

tercüman çaça kadın’a :

- mösyöler bayanı istiyor..!!!

tercümanı duyan kezban adamlara şöyle bir baktı… sonra :

- müthiş yorgunum anne. mazur görsünler..!!!

cevap tercüme edilince, yabancılardan uzun boylusu sertleşen sesi ile :

- ne demek..?!!!

- böyle yerlerde müşteri reddedilmez ..!!! diye diklendi…

kezban hiddetlenerek :

- yorgunum efendim..!!!.. lâftan anlamaz mısınız siz..?!!!

tercüman :

- bu mösyölerin kim olduğunu bilmiyorsun galiba ..?!!! hem bir orospu müşterisinin arzusunu yerine getirmeye mecburdur..!!!

kezban :

- ben orospuyum..!!! ama bu mösyöler kim olursa olsunlar, arzularını yerine getirmeyeceğim..!!!

diğer kadınlar şaşkın şaşkın ona bakmaktaydılar… kezban’ı o güne kadar hep para canlısı olarak düşünmüşlerdi..!!!

tercüman yediği hakareti hazmedememişti :

- senin gibilerinin hakkından polis gelir..!!!

- buyrun efendim, polis iki adımlık yerde..!!!

şişman tercüman hışımla dışarı çıktı. biraz sonra yaşlıca bir polisle içeri girdi… ecnebilere karşı daima nazik olmayı, onlara kolaylık göstermeyi vazifesinin mühim bir düsturu sayan polis, kezban’a :

- mösyöler seni çiftetelli oynarken bulmuşlar… demek ki yorgunluk bahane… şu halde sebep ne kezban..?!!!

- sadece istemiyorum..!!!

- fakat vazifeni unutuyorsun. sonra senin için fena olur..!!!

genelevin dilberi kezban, âdeta deliye döndü :

- bana hiç bir şey olmaz, polis bey..!!! ben gavurlara orospuluk yapmam polis bey ..! beni nihayet buradan başka bir yere sürebilirsiniz…! fakat sürüleceğim yer gene türk ili değil mi ..?!!!

herkes susuyor, iki yabancı alık alık bakıyordu… kezban ise yumruklarını sallayarak söyleniyordu :

- ben gavur orospusu değilim, polis bey..!

- ben türk orospusuyum..!!!

diğer kadınlar başlarını önlerine eğmişlerdi… yaşlı polis ise gözlerindeki ıslaklığı göstermemek için, ağır ağır bahçeye çıkarken kezban hâlâ bağırıyordu :

- ben gavurun altına yatmam, polis bey..!

- ben türklerin orospusuyum..!

- gâvurun değil..!

bu anlatılanlar, kaderin sillesini yemiş vesikalı kezban’ın ; cılız öpülesi elleriyle ; ülkemizi işgal eden gâvurlara attığı yaman tokadın hikâyesidir… işte böyleee … bir kaç dolar kazanabilmek için, yabancıların önünde eğilen bütün politikacılarımıza…

iş adamlarımıza…

bürokratlarımıza…

medya mensuplarına…

ve “keşke ingilizlerin idaresinde olsaydık ” diyebilen o çok namuslu ( !!! ) hanım kızlarımıza…

velhâsıl, kadın – erkek bütün vesikasız orospularımıza ithaf olunur ..!!!

ve o şişman tercümanın adı neydi biliyor musunuz.. ?!!!

turgut özal...
hikayeyi okuyunca vay orospu kezban diye düşündürür.

ha turgut mu? inan zerre sikimde değil.
kaynaklara girip bir kontrol edin, olayın vehametini anlarsınız. (bkz: bir kaynak olarak götüm)
tipik bir cahil yazısı malatya'da bir sene yaşadığım için net olarak söylüyorum malatya genelevi yok sokağı da yok kafadan sallamadır.
kişiler iddialarını ispatla mükelleftir.

turgut özal için bunu iddia edenlerin kaynağı pek sağlam olmalı. kaynak göstermeden, belge göstermeden böyle bir iddiada bulunacak kadar orospu çocuğu değildir kimse...

(#23658592)
insan ruhu değişkendir, dedirten başlıktır. Bazen ben de turgut ozalı seviyorum diyorum bazen de sevemiyorum. Amerikancı olur, halkçı olur, abd menşeili diktacilarin getirttiği adamdır, falandı dolandı derken türk birliği hayali vardır. Karmakarışık yetişmediğim dönemin adamıdır. Ben de fikri değişen protez arkadaş gibi sadece sallamakla yetiniyorum.