bugün

türkiye nin iki büyük başbakanının karşılaştırmasıdır. turgut özal terör ü bitirmek için adımlar atarken öldürüldü. o yüzden şehittir.
turgut özal 1 koyup 3 alız dedi 3ün 1ini aldık..
tayip erdoğan zaten bir şey demek istemiyorum kendisi hakkında.. bu aralar küfüre karşıyım..

seçim yapacak olursak "turgut özal"dır..
gezi olayları nedeni ile karşılaştırılan iki yöneticidir.
ikisi de amerikancık'dır.
keşke olmasalardı dedirten iki insan.
ülkeyi geliştiren iki güzel insan ancak bu ülkenin düşmanları tarafından hiç sevilmezler.
ana hatlarıyla emperyalizm maşaları. menderes eksik kalmış ama.
üçlü sac ayağının iki ayağı yok birbirlerinden farkı, diğer ayak adnan menderes.

cehaleti körükleyip eğitime gerekli önemi vermemeleri sayesinde ülke 80 yılda arpa boyu yol gitmemiştir. turgut özal yaptığı yolları anlatır dururdu, recep bey de pek farklı değil. eğitim öğretim sağlık barınma asgari ücret gibi konular altında bu muhterem (!) şahısların icraatları izlenebilir. türkiyede sosyal demokrat bir hükümet isteniyorsa öncelikle insanları zorla eğiteceksin, adam kimya fizik edebiyat genel kültür konusunda hülooğğğ kalmayacak, kolay yoldan paranın temiz yollardan kazanılamayacağını anlatacaksın kötü örnekleri cezalandıracaksın, yancı yandaş terimlerini ortadan kaldıracaksın, eğitim ne kadar yüksek seviyede olursa o kadar gelişme imkanın var, yada ben eğitilmem bir şey öğrenmem tarlamamı ekmem bilim bana ne diyerek karşılığında sadakanı alıp alçak sürünüşüne devam edersin, seçim senin.
ikisininde yediği içtiği helal olsun.
olmasalarda olurdu.
Birisi bokun onde gideni birisi piclere kurban giden ADAM!.
köy enstitülerini kapatarak aydınlık türkiyenin önünü kapayan menderesin devamlarıdır her ikisi de. keşke atalarımız köy enstitüleri kapanınca ayaklansa ve açmak zorunda bıraksalarmış. oldum olası tepkisiz bir toplum olmuşuz be. sonra o kötü bu kötü. ya bu halk, halk melek mi sanki?

bunları var edip besleyen bu ülke halkı değilse ne?
özal türkiye'ye 1 milyon kürt aldı, erdoğan 2 milyon kürt-arap karışımı.

ikisi hakkında da söylenecek başka bir şey yok.
rte nin üstünlüğü tarışılamaz
suriyeli yetmedi, ıraklı afganlı ne varsa hepisi, hamdolsun.
https://scontent-lhr3-1.x...b68a9b714&oe=578544F5
AKP adeta Anap'ın, Erdoğan da Özal'ın bire bir kopyası oldu çıktı. Birisi 12 eylül darbesi, diğeri 28 şubat sonrası ortaya çıktı. Özal MSP'den izmir vekil adayı idi Erdoğan Refah P. belediye başkanı.
iki parti de kurulduğu sene büyük bir oy alarak iktidara geldi. ikisi de kürtçe tv ve yayın başlattı. ikisi de görevleri esnasında hacca gitti. Efe Özal'ın ortaklıkları Bilal'in gemicikleri çok konuşuldu. Semra hanımın papatyaları, Emine hanımın sosyal yardım vakıfları da çok konuşuldu.
ikisi de partisinden ayrılıp C.Başkanlığına geçti. ikisi de C.başkanlığı döneminde partisinin başkanını, dolayısı ile başbakanı atama sevdasına düştü. Özal Yıldırım Akbulut, Erdoğan Binali'yi istedi. iki başbakanın da ortak özelliği düşük profilli olmaları idi. Gene ikisi de C.başkanlığı dönemlerinde başkanlık sistemini dile getirdi.
ikisi de yol, köprü, baraj inşaa etmekle övündü ama ikisinin de yaptıkları hizmetlerde verdikleri ihaleler hep tartışıldı.
Bu senaryoya göre AKP'nin de raf ömrü dolmuş demektir. ikisinde de giriş gelişme ve sonuç aynı şekilde olmuştur. Muhtemelen gene milli görüş saflarından çıkma yeni kurulacak bir parti bu döngüyü bir 12-15 sene daha devam ettirmek üzere başa geçecektir.
turgut özal rte'yi görse ''vay anam hiçbir şey yiyememişim'' diye dövünürdü.

bir de boy farkı dışında fotokopi gibidirler.

abd kendi koltuğa oturttuğu bu kişiler döneminde ortadoğu'da istediği gibi at koşturmuştur. he gülüm eyyy abd, biz de yedik.
Ozal rte ye gore yuz kere daha kafali ve en onemlisi tahsilli bir adamdi. Bu arkadasta anca laf. Sagda solda yalakalik adina fahri profesorluk falan verilince harbiden kendini oyle bilgili, zeki falan sanmaya basladi.
bozacı ve yakın arkadaşı şıracı durumunu kıyaslayamasak bile allahı var özal o döneme göre daha ilerici hamleleri olan bir liderdi. bahsi geçen diğer malum zat ise...
yalnış vs

doğrusu

kenan evren vs rte olmalı

ayrıca özal mezardan çıksa

bize yolsuz diyordunuz

ya bu ne la ?

derdi.

rte nin ne kadar kenen evrenle benzeştiğini göremiyorsan

göz doktoru şart.
ikisi de ülkeye kürt ve arap doldurmuştur, düşman ülkelere karşı güçsüzleştirmiştir, ekonomiyi sikip atmıştır. Özal bir kürt ve Erdoğan da bir gürcü.. Ne beklenebilir ki bunlardan ?
Özal daha mühendislik anlayıştaydı...bugünleri hazırlamıştır .terörü küçümsemesi ve üretimden vazgeçmesi tarihi hataları oldu buna rağmen doların serbest olması ekonomiyi rekabete açmak gibi artıları vardı.
Sonuçta amerika bizim gibi kapalı ekonomileri dünya ekonomisine dahil etmek için hazırladığı bu adamları piyasaya sürdü ...
Yaptığı doğrular yanlışlar bir tarafa Özal sempatikliği ve hoşgörüsüyle tokatlar.
Özal, malatya genelevi, abd li uzmanlar.
Özal sistematiktir rte göz göre ülkeyi Arap doldurmuştur.
Biri hazine arazilerini fakir köylülerin işlemesine (zira ağalık düzenine köle gerekmektedir) karşı çıkar; biri kurşun gelmediği halde parmağını sarar ve koruculuk denen ucube sistemle terörün geleceğe taşınmasına ön ayak olur; bir diğeri Amerikan projesi Bop'un eşbaşkanı olup Kozmik Oda'yı açtırır, Andımız'ı kaldırır, bayrağımızın kışladan indirilmesine göz yumar, Pkk ile ortaklık kurar, sodadaki Türk kelimesine bile uyuz kapar. Üçü de (Menderes, Özal, Bop'çu) birbirinden beter; ancak kıyas Özal ve Erdoğan olduğu için ben Özal daha iyi diyorum. Pırasa bıyık sevmiyorum çünkü.