1. 1.
  ambalajı açıldığında içerisinden, bir araba modelinin fotorafının olduğu ve bu fotoğrafın hemen altında o arabaya ait özelliklerin yazılı olduğu sakıza sarılı bir kağıdın çıktığı, sakız çiğnemekten çok bu amaçla satın alınan çocukluk eğlencesi.

  (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  1 ... yakamoz isiltisi
 2. 2.
  50 adet araba modeli biriktirildiğinde bir tişört kazanılabilen sakızdır.o biri bulamamış bir kargadır bu şahıs...gerçi arkadaşın birinden buldum ama bu seferde kamoanyamı bitmiş benmi üşenmiştim hatırlamıyorum...
  1 ... karga
 3. 3.
  yaklaşık 1989,1990 yıllarında çocuk olan herkesin aldığı sert bir sakız ama biz zaten çiğnemez içinden çıkan spor araba ve savaş uçağı resimlerini biriktirirdik.**
  2 ... africa
 4. 4.
  çocukluğuma dair hoş bi hatıra...otomobillere olan merakımı başlatan etkenlerden biriydi.çıkan çıkartmalar ilkokul defteri,resim dosyası gibi yerlere yapıştırılırdı.
  ... dukur
 5. 5.
  (#78753)
  ... redwinemania
 6. 6.
  dikdörtgen şeklinde, üç bantlı iki oluklu çok şekerli bir sakızdır. ama bu tat hemen geçer. zaten turbo firması, sakızla birlikte verdiği çıkartmalarla voliyi vurmuşltur. sakız felan bahanedir.
  ... scarface
 7. 7.
  sakızdan çok, içinden çıkan araba çıkartmaları için alınan sakızdı,zamanında...
  ... organizma
 8. 8.
  marketlerde satılan sen sungazozlarında aynı bu sakızdaki tat var...
  ... pink_floyd
 9. 9.
  içlerinden cıkan araba resimlerine bakarak 'ben bunu görmüstüm olm' diye arkadaslarımıza engin arac bilgimizi göstermemize neden olan sakızlardır..
  ... halbarad
 10. 10.
  ''sakız bahane,arabalar şahane'' sloganını uygun gördüğüm çocukluğumuzun sakız markası.
  içinden çıkan araba resimlerini koleksiyonculara satar,daha o yaşta kar amacı güderdik. *
  ... cultureshock