bugün

başkasına saygısı olmayanların sıklıkla başvurduğu yöntem. anlat bakalım kardeşim ne yaptı bu insanlar sana, alıp veremediğin ne? bir mantıklı açıklama yap bana. neden ne, yok rejimi değiştireceklermiş. ulan öyle bir şeye niyeti olan çıkıp taksimde, kızılay da elinde gazeteleriyle "rejimi değiştireceğiz." diye bağırıyor zaten, niye çıkıp ona iki kelime laf edemiyorsun. ben söyleyim, cesaretin yok çünkü. bu başlıkta laf attığın insanlar sen ne söylersen söyle sana saygı duyuyor ama çık kızılay da eylem yapan gruptan bir kişiye küfür etmeye kalk bakalım ne hale geliyorsun. ayrıca sizin derdiniz tek tip insan oluşturma amacıdır. madem o insanın saçının telinden bilmem neresinden tahrik olmuyorsun neden taktığı başörtüye laf ediyorsun. senin gibi sapıkça düşünürsem şu savı savunabilirim mesela; sen sapıksın ve hoşlandığın bir başörtülünün saçının rengini, götünü, göbeğini göremediğinden kızgınlığını tüm başörtülülere kusarak gösteriyorsun. nasıl senin düşüncen kadar sapıkça dimi?

hiç gerçekten bu insanların neden örtündüğünü araştırdın mı? oturup konuştun mu, neden takıyormuş? eminim yapmadın, çünkü yapsaydın bu insanın, sen kabul etmesen de, kendine göre nedenleri olduğunu anlardın. açıp kuran' ı okumuyorsun ondan sonra türban takmak allah ın emri değil diyorsun. oturduğun yerden ahkam keseceksin sonra da sen haklı olacaksın öyle mi? ayrıca darbe zamanında yazılan bir anayasayı madem o kadar çok beğeniyorsunuz neden, artık değiştirilmeli, diyorsunuz. neden düşünce özgürlüğü istiyorsunuz, yapılan herşey anayasaya uygun değil mi? madem buradaki yasaların adaletine inanıyorsun, neden aihm e başvuruyorsun?

kim neyi engellemeye çalışırsa çalışsın, her zaman haklının ve mazlumun yanında olacağız. sen de fikrini açıkça söyleyebilir, inandığın gibi yaşayabilirsin. gerçi çoğunuzun böyle sorunu yok dimi? bir kereye mahsus başınız örtün ve bir devlet kurumuna girmeye çalışın, o vergisini ödediğiniz canınızdan çok sevdiğiniz ülkenin bir kurumuna, sırf başınız kapalı diye alınmadığınız zaman ne hissedeceksiniz?
bu dediğimi yapın ondan sonra gelin tartışalım. benim çektiklerimi çekmeden neler hissettiğimi nasıl anlayacaksınız?
güncel Önemli Başlıklar