kamusal alan sınırlamaları nedeniyle okullara alınmayacak olan çantadır.
Mantik olarak,coca-cola'nin ramazan ayindaki reklamlarindan bir farki yoktur(buyuk bir saadet icinde iftarini acan mesut turk ailesinin coca-cola icmesinin vurgulanmasi),ayni coca-cola rock'n coke festivalini de duzenlemektedir. Bu tespitle turbanli barbie resimli beslenme cantalarini uretenlerde, buyuk ihtimalle, mayolu barbie resimli beslenme cantasinida uretmektedirler.
telaşa gerek olmayan, isteyene türbansızları da olan... *
(bkz: şakaysa komik değil ciddiyse de hiç komik değil)
2006 yılında ankara/beypazarında gördüğüm çantadır.
ilgimi çektiği için ben de onun resmini çekmişidim;
http://img229.imageshack....g229/1405/pic02907ne5.jpg
türbanın anaokuluna kadar girdiğinin göstermesi.
(bkz: barbie ve ken in imam nikahıyla evlenmesi)
(bkz: teknolijinin yeni eseri)
barbiebebek bir oyuncak olarak küçük çocuklar için ne kadar uygun ki bizle bugün türbanlı barbienin uygunluğunu tartışıyoruz.hata zincirleme devam eder.o yüzden hatayı başladığı noktada düzeltmeliyiz ki daha fazla ilerlemesin.normal olan budur ...

gel gör ki bizim amacımız zaten barbie bebeğin çocuklar için ne kadar uygun olup olmadığının tartışması değil anladığım kadarıyla.polemik yapmayı severiz bizler,her konunun ucunu bir yerlerden türbana getirmek isteriz ya alın size malzeme ısıtıp ısıtıp getirin ortaya temcit pilavıgibi.çok klişe olacak ama ;''hala bunları mı tartışıyoruz biz?'' *

(bkz: istanbul da elektrik kesintisinin sebebi bir grup türbanlıymış)**
kapitalist düzenin tüketimi artırmak için yaptığı oyunlardan biridir. herkes çocuğunu kendi düşünce ve doğrularına göre yetiştirmek ister. oyuncağını, kıyafetlerini, kitaplarını yetiştirmek istediği zihniyete göre seçer. çocuk, zaten kendi doğrularını bulabilecek yaşa geldiğinde istediği yolu seçer. buna ister çocuk yetiştirmek diyin ister beyin yıkamak, tehlike olarak görüp, laiklik elden gidiyor tartışması yapmak, zaten var olan sorunu alevlendirip büyütmekten başka bir işe yaramaz.
(bkz: sana ne ona ne bana ne)
(bkz: zorla al kullan mı diyolar)
(#584548)
- bey , bizim kıza şu sıkmabaşlı çantalardan alalım,yeni çıkmış
- olur hanım
- etrafta iti var kopuğu var.çantasına baktıkca doğru yolu hatırlasın mümin kızımız.
- başımıza taş yağacak zaten şu başı açıklardan
- he yaa...
(bkz: hacı takkeli çember sakallı action man)
(bkz: sıkmabaşlı oyuncaklar)
Bir sataşılmadık barbie'nın kafasındaki örtü vardı ve şimdi sıra onda.
insanlar yetmedi şimdi cansız varlıklara sıra geldi.Kimse barbie'nin kafasındaki örtüye karışamaz.Ne tartışıyoruz acaba.Saçmalık ötesi.
Barbie'den bile laiklik dersi vermeye kalkıyoruz.Pes doğrusu.Laiklik din ve vicdan özgürlüğün temeliyse kalkıp sen bu örtüyü siyaset için takıyosun demek kimin hakkıdır.Bu bir inanç meselesidir.Kim ispatlıcak bunu.biri beyin okuma makinesi mi geliştirdi.inançları mı okuyoruz.
Kaldı ki barbie bebeğin bu konuyla alakası ne.Kimse kimsenin barbie'sine karışamaz.
Bari sorsaydınız barbie gelecek seçimde kime oy vericek.

(bkz: Alah akıl fikir versin)
kız çocukları daha namuslu(!) olsun diye pazarlanan şey.
minik beyinleri zehirlemenin yeni bir yolu.
türbanı önce gündelik hayatın bir parçası,sonra da her yeri kaplaması amacıyla yapılan çalışmaların bir halkası.
format olmasa bir şey derdim de..diyemiyorum.
sizin bir başbakanınız var ya üç nokta koyan..hah işte ben de bu olayın destekcilerine üç nokta koyuyorum... *
(bkz: komedi)
güncel Önemli Başlıklar