bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    (bkz: komedi)
    2 -4 ... syda
  2. 2.
    yürüyün be kim tutar sizi denilesi olaydir. *
    1 -5 ... lock
  3. 3.
    şimdi bu barbie'ler yıllardan beri açık iken ve çocuklara mini etekli olmalarını görsel yolla öğütlerken * gün gelip başını örtünce mi bu oyuncakların çocukların zihninde etki unsuru olduğu anlaşıldı ??

madem ki laik bir ortam var o halde şartlar eşit omalı. açıklığa gönül bağlayanda başını kapatma sevdasındaki de kendini ifade edebileceği adaletli bir ortama kavuşmalı değil mi ?

şimdi ban ban ''beyinler yıkanıyor'' diye haykıran o güruha sormak istiyorum; bir çocuk ilerdeki açıklık ya da kapalılık düşüncesini daha bebek yaşta edinecek ve bu gibi oyuncaklardan etkilenecek ise ve çocuğun özgür bir zihinle tercihini kendi yapıp her hangi bir dış etkenden etkilenmemesi isteniyorsa tekrar soruyorum o zaman neden çocuklara açık barbie'lerle oyunlar oynatılıyor ???

belki o çocuk tercihini kapalılıktan yana yapacak ilerde.

neden siz bu çocuğun beynine açık olmayı barbie ile aşılıyorsunuz ?? bu nasıl bir beyin yıkamadır ki tertemiz bir çocuğun eline mini etekli bebekleri verip hadi güzel güzel oynayın kızım diyebiliyorsunuz ??

hani senin laik adaletin ?
    14 -7 ... mosquito
  4. 4.
    (bkz: laiklik sekularizm in arefesidir)
    3 -1 ... mosquito
  5. 5.
    kız çocukları daha namuslu(!) olsun diye pazarlanan şey.
    minik beyinleri zehirlemenin yeni bir yolu.
    türbanı önce gündelik hayatın bir parçası,sonra da her yeri kaplaması amacıyla yapılan çalışmaların bir halkası.
    format olmasa bir şey derdim de..diyemiyorum.
    sizin bir başbakanınız var ya üç nokta koyan..hah işte ben de bu olayın destekcilerine üç nokta koyuyorum... *
    8 -9 ... gothic evil
  6. 6.
    Bir sataşılmadık barbie'nın kafasındaki örtü vardı ve şimdi sıra onda.
    insanlar yetmedi şimdi cansız varlıklara sıra geldi.Kimse barbie'nin kafasındaki örtüye karışamaz.Ne tartışıyoruz acaba.Saçmalık ötesi.
    Barbie'den bile laiklik dersi vermeye kalkıyoruz.Pes doğrusu.Laiklik din ve vicdan özgürlüğün temeliyse kalkıp sen bu örtüyü siyaset için takıyosun demek kimin hakkıdır.Bu bir inanç meselesidir.Kim ispatlıcak bunu.biri beyin okuma makinesi mi geliştirdi.inançları mı okuyoruz.
    Kaldı ki barbie bebeğin bu konuyla alakası ne.Kimse kimsenin barbie'sine karışamaz.
    Bari sorsaydınız barbie gelecek seçimde kime oy vericek.

(bkz: Alah akıl fikir versin)
    4 -5 ... italiano
  7. 7.
    (bkz: sıkmabaşlı oyuncaklar)
    2 -3 ... don santino corleone
  8. 8.
    (bkz: no barbie no cry)
    3 ... mosquito
  9. 9.
    (bkz: hacı takkeli çember sakallı action man)
    4 -1 ... tfcvbg
  10. 10.
    - bey , bizim kıza şu sıkmabaşlı çantalardan alalım,yeni çıkmış
    - olur hanım
    - etrafta iti var kopuğu var.çantasına baktıkca doğru yolu hatırlasın mümin kızımız.
    - başımıza taş yağacak zaten şu başı açıklardan
    - he yaa...
    9 -7 ... gothic evil