bugün

prezervatif kullanarak seksten uzak durdurduğunu iddia etmeye benzer.. merak konusu olmakla beraber, "her doğrunun en az 5 mantıklı nedeni vardır" önermesine nasıl cevap verdikleri de ayrı bir muamma olan aktivite..
(bkz: ne olacak bu işin sonu).
insanlarin turbani takma nedenin namus vb degilde *sadece cennet e gitmek ve tanridan korkmasi oldugunu gosteren durum.. onun icin mantik aramadan cogu insan turbani da takar akp ye de oy verir.cunku bir insani korkutarak istediginiz seyi yaptirabillirsiniz . (bkz: korku akli yok eder)
Komik yasaklara karşı uygulanan komik çözümdür.
entry hakkında gelen oyların niteliğine bakılınca meclisteki sandalye sayısıyla paralellik göstermesi, konunun ne kadar siyasi olduğunu gösteren hadise..
üniversitelerde çok görülen eylemdir. saçı saçla kapatmak gibi enteresan bir düşünsel alt yapısı vardır. bir de kapıya kadar türbanla gelen kapıda türbanını çıkarıp peruk takan kesim de var ki, o düşünce daha da enteresan.
türbanla beraber peruk takmakta vicdan meselesidir. peruk takan kişi muhtemelen saçı saçla kapatmak işinin mantıklılığını vurgulamıyordur peruk takarken. saçı saçla kapatmak yani peruk takmak bu manada bir direniş göstergesidir. açmıyorum işte istediğinizi yapmamakta -size nekadar komik gelse de- direniyorum demek istiyordur belki.

ikinci bir ihtimal olarak yıllarca başında taşıdığı türbanı bir anda çıkartıp bir köşeye koyabilmek zor geliyordur, türban takmayan birinin birden türban takıp dışarı çıkmasınında zor gelebileceği gibi. baştan söylediğim gibi tamamen vicdani bir harekettir. takanı, komik olanı,üniversiteye gitmeyi evde oturmaya tercih edeni ilgilendirir. bu yüzden mantığını tartışmaya hiç lüzum yoktur.
herkesin kendi kalarak gectigi kapidan, kendinden bi parcayi birakarak gecmeyenlerin asla anlamayacagi cozumdur bu. dini acidan bi anlami olmasa gerek hukum belirli. ancak saci acmanin saci acmakla kalmadigini bilen kisiler baska sans gormeyebilirler. once basortu cikarilir. sonra toplamak yerine acik birakilir sac. sonra renk degisimi yapilir. tum bu surec kisiyi canindan bezdiren ikilemlere surukler. sirf bu yuzden bile desteklenebilir birsey peruk. en azindan ozgurluk ve bi yere kadar ic huzuru saglar.
dinciye göre; çok ciddi bir sorunu geçici çözümlerle savsaklamaktır.

laik'e göre; amaç saçın gözükmemesi değil mi, bez parçası veya yapay saç ne farkeder?
bir değişik versiyonu olarak efendim türbanın üzerine peruk takmak vardır ki evlere şenliktir. (bkz: sakarya üniversitesi) nedir yahu bu? maskaralıktan başka bir şey değildir. biliyorsun üniversiteye türbanla giremeyeceğini, neden sadece peruğunu takıp gelmiyorsun? illa güvenlik minibüsü durdurduğu zaman, ya hemen türbanını çıkarır ya da peruğunu üzerine geçirir...
madem saçımı göstermiyorum diyorsun *** ama türbanın üzerine peruğu takmayacaksın...
güncel Önemli Başlıklar