1. 1.
  youtube da sagopa kajmer videolarının yorumlarında gerçekleşen karşılaşmadır.
  hangi mantıkla sagopa kajmer ile tupac'ı kıyaslıyorsunuz gençler anlamış değilim orası ayrı konu.
  5 -2 ... pesimistkatili
 2. 2.
  komik karşılaşmadır. yazılacak çok şey olabilir fakat gerçekten komik. nasıl bir mantıksa karşılaştırmaya bak. dünyanın neredeyse tüm rapperları 2pac a saygı duyarken. neyse siktirin gidin akman dinleyin.
  6 -1 ... thug life nigga
 3. 3.
  bir pesimistin göz yaşları albümünde sagopanın anlattığı karamsarlık, pac'ın iç dünyasıyla uyum sağlamasından kaynaklanan karşılaştırmadır. gerisi tamamen faso fisodur. sıkı bir pac hayranı olduğum halde bu yönden hak verdiğim kıyaslamadır tabii ki pac'ın yanından geçebilecek seviyede kimsenin olmaması tartışmasızdır.
  2 -3 ... raki var dediler geldik
 4. 4.
  sagopa kajmer doğru yolu bulmuştur ve ahretini kurtarmıştır (inş). ancak tupac dediğiniz gavur grup bu tanıma ne kadar uyum sağlar tartışılır...
  -7 ... gecmis zaman olur ki
 5. 5.
  (bkz: vs) ?
  2 ... kenarabirakilmisbossarapsisesi
 6. 6.
  sözün bittigi yerdir bu karsilastirma. Cünkü anlatmaya baslasak taaa "rap nedir" diye baslamamiz lazim.
  6 ... ferdici
 7. 7.
  rap müziğin ne olduğunu daha dün öğrenmiş* kişinin yaptığı karşılaştırmadır. SAgopa gibi rap müzik kültüründen habersiz birinin tupac gibi bir efsaneyle karşılaştırmak sadece trollüktür. Kendine atılan disse dava açarak karşılık veren birinin rapçi olduğunu söyleyenlere roland tr 808 girsin.
  4 ... gingerbread man
 8. 8.
  ortak noktalarının sadece insan olması olan karşılaştırmadır. oda cinsine göre hemen akabinde daha bismillah demeden ayrılıyor. hepsini geçtim birisi müzik için verdiği savaşı silahla barutla savunacak düzeyde içselleştirirken diğeri -ki sagopayı bireysel olarak seven biriyimdir söylediklerim sadece karşılaştırma içindir- bunun için sapanla kuş bile vuramaz. ceza ya söv o sana sövsün yoo yoo fln filan.. ya kısaca changes 'ı dinleyin bitsin işte off yoruldum.
  2 -1 ... carmensandiego
 9. 9.
  (bkz: hit em up)
  1 -1 ... thug life nigga
 10. 10.
  aklından şüphe ettiğim insanların yaptığı karşılaştırmadır.
  2 ... duppree