bugün

türk telekom'un erişime engellediği sitelere erişim sağlayan vtunnel.com, ktunnel.com vb. tunnel sitelerine girilmemesini sağlamasıdır.
(bkz: tunnel sitelerine erişimin engellenmesi)
türk telekom genel müdürünün "şimdi youtube'ye girin de göreyim bakalım" nidalarıyla göbeğini kaşıya kaşıya gülmesi ile sonuçlanacak eylem.
dns ayarlarının da artık folloş olduğu düşünülürse internette youtubea giremeden duramayan kullanıcıları kara kara düşünmeye sevketmiştir.. ancak google sağolsun herşeyin bir yolu var.. - gerçi ben yeni keşfettim daha evvelden de varmış ama - yaklaşık 3 aydır da kullandığım yöntemle çok şükür girilemeyen bir siteye bile rastlamadım..

(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: youtube jacker)
yasakci beyinsiz zihniyetlerin yeni engellemesi. bir sonraki asama internete girisi yasaklamak olacak sanirsam.
(bkz: bir tunnel kapanır kırk tunnel açılır)
(bkz: internette özgürlük engellenemez)
(bkz: yaşasın proxy kardeşliği)
özgürlükleri ellerinden alındığında tünellere koşanları mutsuz edecek olaylardır. yarın sözlüğün yasaklanmayacağı garantisini kim verebilir?
(bkz: sarı öküz)
bakanlık youtube ye erişimi yasaklamışken bu sitelerin icraatta olması bakanlığın yaptığı komik bi durum yazık.
ktunnel'e girmek için vtunnel'e, vtunnel'e girmek için ztunnel'e, ztunnel'e girmek için xtunnel'e...
sonu gelmeyecek şeylerin başlangıcı olacaktır.
vidivodo'ya gün doğuracak olaydır.
(bkz: bu devirde hala tunnel sitesi kullanmak)
dns ayarı kurcalamaya üşenen veya makat kullanmayan suserın üzüldüğü engellemedir.