bugün

Allah gani gani rahmet eylesin. Yıl 2018 el insaf. Sarayınızda boğulun.
allah rahmet eylesin. bu gece dua okuyacağım ruhuna. allah kabul eylesin.

nasıl olmuş hayret.
allah rahmet eylesin. bu gece dua okuyacağım ruhuna. allah kabul eylesin.

nasıl olmuş hayret.
Bir değil 2 askerimiz donarak şehit olmuştur.
Ruhları şad olsun.
allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin. geçen hafta erzincan'da kalp krizi geçirip ölen bedelli kardeşimizi de unutmadık. ruhları şaad olsun.
Askerin donarak şehit olması ihmaldir timle karargah nasıl irtibat halinde olmaz hele ki böyle bir hava şartlarında yazık..
içinde bulunduğumuz ortam, geçen yıllardaki şüpheli kazalar gibi bu olayı da kuşkulu hale getiriyor ne yazık ki. Her birimiz "acaba gerçekten donarak mı öldüler" diye düşünüyoruz haklı olarak. Ruhları şad olsun.
15 binliraları yok muymuş?
Mekânları cennet olsun.
Ananızı avradınızı silkeyim dedirmiştir. Millet nanoteknolojik silahlarla uğraşırken bizim askerimiz donarak şehit oluyor offfff offf.
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun yiğitlerimin. onlar, biz sıcak evimizde rahat uyuyalım diye donarak şehit oldular...
önce söyliyim: kürdüm ve kürt olmakla gurur duyuyorum. yasal kürt hareketine de gönül veriyorum.

ama bu gece gece çok kötü içime oturdu be. yazıklar olsun ya. gencecik vatan evlatlarını askerde böyle ölüme sürüklemek ne lan! ankarada sıcakta kafasına göre cirit atan politikacılara yazıklar olsun!

o askerlerin evlerine ateş düştü, allah rahmet eylesin. allah ailelerine sabr versin.
Vatan sağ olsun elbette ancak vatan sağ olsun diyerek bu olayın üzerini kapatmaya çalışan kitleyi empatiye davet ediyorum,olay soruşturulmalı ve doğuda zor durumda vatani görevini gerçekleştirmeye çalışan kardeşlerimize ‘insan’ gibi muamele edilmelidir.
Askerler islanmis olabilir yoksa daha ekim ayindayiz ekipman yeterli olmali yada uzun süre operasyon bölgesinde kalmislardir.

Allah rahmet eylesin ihmal varsa ortaya çikarilip gerekli cezalar verilmeli.
Sıcacık kabanlarla cenazelerine katılarlar sayın büyüklerimiz.
(bkz: Tunceli de 2 askerin donarak şehit olması)
“Kürsülerden seslenirken yalancı beyler, asıl beyler vatan için can verirler.”
Memed yetim memed aşık
Potini var delik deşik
Anası elinde beşik
Memed yatar kar altında.
bin bilmem kaç odalı sarayı ısıtıyorlar

meleketin askerini ısıtamıyorlar

bu donsuz dinciler soyguncudur

deyince de kızıyorlar.

vatandaşaı olmasak

çok eğlenceli memleket aslında.
amcamın anlattığı askeri anısını hatırlatan askerlerdir. amcam askerliğini 1998'de diyarbakır lice'de yaptı. felaket soğuğu varmış.
birgün nöbette tipi feci bastımış. nöbet kulesinde ışık-ateş yasak olduğu için ısınma sıkıntısı başlamış. nöbet arkadaşı yere çöküp soğuktan üşümeye başladı. kulübe telefonunda da sıkıntı olduğu için iletişim kesik. mecburen silah patlatmış. defalarca patlamış ama gelen kimse olmamış. eni sonu şarjörü boşlatmış. 5 dk içinde 4-5 askeri araç gelmiş. saldırı mı var demişler. yok arkadaşım donmaya başladı. abartısız 20 dk tekme tokat dayak yemişler. gelen rütbeliler, şimdi ısınıdınız demiş, ek olarak da aynı yerde 2 saat daha nöbet yazmışlar. nöbet dönüşü de keyfi mermi harcatmaktan 1 ay askeri hapis yemişler.