bugün

yeni kurulan üniversitelerimizden birisidir.

şimdi rektörünün atanmasını beklemektedir.

tunceli milletvekili (bkz: kamer genç): "Buradan açıkça ilan ediyorum, Cumhurbaşkanı, eğer üniversitelerde türban düzenlemesini savunan rektörlerden birini, yeni kurulan Tunceli Üniversitesine atarsa 1 Ekim'de Mecliste onu konuşturmayacağım." şeklindeki beyanatı ile üniversiteyi gündeme taşımıştır.
umarım tunceli gibi değerli bir ili sosyal ve ekonomik bakımdan bir nebze de olsa geliştirecek üniversite olur.
Durmuş BOZTUĞ'un rektörlük yaptığı üniversite.
topsakalı olmadan girelemiyecek olması muhtemeldir. Zira tanıdığım bütün dersim'liler top sakallı.
rektörlüğünü adanalı durmuş boztuğ'un yaptığı tabela üniversitelerinden. sitelerine tıkladığınızda aşık veysel müziği karşılıyor sizi.

http://www.tunceli.edu.tr/index.htm
çok gereksiz bir üniversitedir. Zira Tunceli'nin nüfusu çoğu batıdaki ilçelerden bile azdır.
haklı iken haksız duruma düşmek nedir bize göstermiş öğrencilerin okuduğu üniversitedir. rektör ile öğrenciler arasındaki konuşmada öğrencilerden biri sesini yükseltmiş ve başka bir öğretim görevlisi de "o rektör siz ona nasıl bağırırsınız?" diye müdahale etmeye çalışmış, işler çığırından çıkmış tabi haliyle.
ortada çok vahim bir durum olduğu gerçek elbette. öğrencinin kafasına silah dayamak, özel harekat timleri ile adeta(!) okulu basmak normal şeyler değildir hepimizin bildiği gibi. ancak bu haksızlığa uğramış öğrencilerin haklarını ararken, on-yirmi kişi birden bir hocalarına saldırmaları öğrencinin kafasına silah dayamak kadar olmasa da çirkindir kanımca.
gıda mühendisleri odası öğrenci temsilciliği danışma kurulunda gmo temsilciliğinin resmiyet kazanması için gündem oluşturulan üniversitedir.
http://www.tunceli.edu.tr/
görsel
eski 4. komando tugay komutanlığı alanına yapılmış olan üniversite.
(bkz: oksimoron)
hocam bu not istiyor.

bu da vermiyor üniversitesi sanırım. şöyle:

mühendislik fakültesini inceleyelim

bilgisayar mühendisliği bölümünde;

en üst rütbe yardımcı doçenttir. profesörü bırak doçent hak getire. 4 tane yardımcı doçent var, geri kalan dersleri öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri verecek maalesef.

biyomühendislik bölümünde 2 doç., 5 yard. doç., 1 araştırma görevlisi vardır, profesör yoktur.

çevre mühendisliğinde 3 doç, 5 yard doç, 3 araştırma görevlisi vardır.

elektrik elektronik mühendisliği bölümünde 1 prof, 3 yard. doç., 6 araştırma görevlisi vardır. profesör gördük şükür olsun.

endüstri mühendisliği bölümünde 2 doç., 1 yard. doç., 6 tane de araştırma görevlisi vardır. araştırma görevlisi elifcan göçmen'i görmek için bile olsa gidilir. o ne güzellik hocam.. (img:#1154765)

bölüm gibi bir bölüm buldum. gıda mühendisliği. gerçekten akademik kadrosu tunceli'ye göre üst düzey. 2 tane prof., 1 tane doç., 3 tane yard. doç. vardır. eski siteye göre 9 tane de araştırma görevlisi vardı ama, puf olmuşlar sanırım. ancak akademi nedir, akademik nedir bir haber oldukları, tatilde veya kolu masaya dayamış şekilde çektirdikleri fotoğrafları üniversitenin resmi sitesine yüklemelerinden belli. gitmeyin. murat hocam o ne poz öyle: (img:#1154768)
nesrin hocam bari siz yapmayın: (img:#1154767)

inşaat mühendisliği bölümünde 8 tane yard doç., 3 öğretim görevlisi ve 2 tane de araştırma görevlisi vardır. doçent ve profesör gene yok.

kimya mühendisliği bölümünde 9 yard. doç., 8 araştırma görevlisi var. ali kardeşim, sen araştırma görevlisiyim demişsin ama çocuk gibisin daha. maaşallah: (img:#1154769)

makine mühendisliği bölümünde makine makina çatışmasını bir kenara koyarsak, 3 tane prof., 1 tane doç., 5 yard. doç., 4 araştırma görevlisi, 1 uzman var.

jeoloji mühendisliği; 1 yard. doç., 1 öğretim görevlisi ve 4 araştırma görevlisinden oluşuyor. araştırma görevlisi kalmamış, 3'ü odtü'ye 1'i ankara üni'ye görevli gitmişler. güzel gelişmeler tabi. gitsinlerdir. yard. doç. dr. özlem erdem kalan ikisinin ebesini fulleyecek gibi görünüyor. çizelge, sınav okuma ve saire meseleleri işte.

metalurji ve malzeme mühendisliği'nde 1 adet prof., 3 yard. doç., 2 araştırma görevlisi var.

birde yeni.tunceli.edu.tr diye site açmışlar. taşısanıza eski sitenizin alan adını, yeni nedir amk! uluslararası bilgi almak isteyen biri yeni siteyi bilmiyorsa eski bilgilerle yanlış yönlenme ve yönlendirmeler yapabilir. ne sıkıntı üniversitesiniz arkadaş.. sağlam ünilerden biri gelip bir tane fakülte açsın kampüsünüze, üniversite neymiş görün, anlayın bir kere.

tahmin ediyorum 2017-2018 yıllarında devreye girecek mekatronik mühendisliği bölümü var. 1 yard doç, 1 araştırma görevlisine sahip. ancak yanlış. bir profesör liderliğinde şekillenmesi gerekiyor akademik kadrolar. yard doç'un getireceği de yard doç'tan üstü olamaz sanıyorum. üniversite yönetiminin fazladan çaba harcaması demek bu da. ayrıca yard doç ali aşkın bey, bu vesikalık fotoğraf değil. siz bile yoksunuz fotoğrafın içinde. yapmayın, etmeyin..: görsel

özetle mi?

gitmeyin olum. gençliğinize yazık etmeyin. nere olursa olsun düşüncesiyle yazmayın. toki binası gibi hepsi. burada okunur mu lan!

görsel