bugün

bazı orospu çocukları gibi asimile olmamış, geçmişinden kopmamış şapka çıkarılacak kişidir.
ben şahsen saygı duyarım ''dersim'' diyen kişilere. hee bu arada bazı piçler de vardır ya hani yok ''dersim diyen bölücüdür.'' ''pekeke diyen bölücüdür, teröristtir.'' diyerek ortada dolaşan götten yemiş sümüklü ameleler. işte asıl bölücü ve terörist bunlardır.
ve son olarak dersim bir beylikti. bazılarının götünü parmaklamış, kendi içinde özerk bi' beylik..
sehrinin adini soylerken, gecmiste o yorede devletin "tunc eli"yle gerceklestirdigi katliamlari hatirlamak istemeyen kisidir. bkz. (#4685074)
dersim dediğinde kürt kimliğini ortaya koyduğunu sanan kişidir. bırakın desin. tatmin olur kendi kendine...
ben buna yugoslavya örneğini vermek istiyorum,bugün yugoslavya diye bir ülke yokken,bu bölgede yaşamış ve göç etmiş çoğu insan,hala yugoslavya diyerek bahseder.kosova,bosna ya da makedonyalıyız demez yugoslavyalıyız der.eskiden bir türk şehri olan,makedonyadaki köprülü şehrinin adı şu an makedonca veles olarak değiştirilmiştir.ama orası bizim için hala köprülü dür.şimdi benim anneannnem gidip de veleste doğdum demez.demem o ki tuncelilerin de dersim sözcüğünü kullanmaları herhangi bir sakınca oluşturmamalı.o insanları geçmişinden,gönüllerindeki dillerinden koparamazsınız.
ayrica diyarbakira da amed diyen kisidir.
akıllarınca hala pes etmedik mesajı vermeye çalışan zihniyettir.
oranın ismin aldık biz, allahın oğlu gelse alamaz bizden o ismi. gidin bir haritaya bakın ne yazıyor orada?
tunceli ye neden tunceli dendiğinin kanıtıdır.

bu entryi editlememin sebebi kötü oy alması değildir, ancak siz sevgili alevi arkadaşlarım. ben bu şehirde askerlik yaptım. adım da cem olduğu için bu şehrin insanlarıyla muhabbet etmekte zorlanmadım. tamam çok felsefik konuşuyorsunuz, çok okumuşsunuz falan da, hiç bir boka yaramıyorsunuz be gençler. dersimden çıkan adamların çoğu almanyaya falan gidiyor zaten yani sizden vatana pek yarar yok. kaba saba birton lavuk da geziyor sokaklarınızda. yolda yürüyen 3-4 subaya laf atabilecek şerefsizler yaşıyor o şehirde. o yüzden hakediyorsunuz siz dersim(!)liler kişi başına 1 tsk ve emniyet mensubunu. tunceliye dersim diyen kişiler bölücüdür. evet. öylesiniz.
dersimlidir çünkü. siz kalkıp ismini değiştirirseniz onlarda tunceli yerine dersim diyorsa onların suçu ne! değiştirenler düşünsün. kalkıpta sakarya'ya adapazarı kocaeli'ye de izmit diyorlar diye sorun oluyor mu? atılsın tüm önyargılar kafalardan. kelimelere takılmamak lazım bu kadar.
Tunç-Eli 'nin ne anlama geldiğini hangi askeri zorbalığa denk geldiğini bilen kişidir. insansan utanırsın bu isimden bu operasyonun verdiği şehir isminden.

http://habermerkezi.wordpress.com/2009/11/18/devletin-tuneli-dersimde-ne-yapmisti/
içimize falan dert olmayan durumdur.
herhangi bir haritada bakın orası neresi: tunceli
oranın ismi tunceli'dir tunceli kalacak.

eski türklerde kötü birşey yapanın ismi alınır ve atsız-adsız- olurmuş.
biz oranın ismini aldık tunceli koyduk. ilahınız oranın ismini dersim yapamaz.

(bkz: dersim de doğranan güneş)
kanunla memleket ismi değiştirilmesini kabullenmeyen kişidir.
garipsenmemesi gereken kişidir.
zira tunceliye arjantin dememiştir.
tunceli değil de dersim denmesinden neden bu kadar çekinildiğini neden bu kadar korkulduğunu anlamayan kişidir.kendi memleketine ne diyeceğini başkasından da öğrenecek değildir.
dağdaki teröristlerin çok iyi insanlar olduğunu, onların özgürlük adına çalıştığını söyleyen; terör örgütü sempatizanı kişidir.
devletin ana dilinin türkçe olduğunu veya türkçe'de dersim diye bir kelimenin olmadığını bilmeyen, ya da işine gelmeyen haddini bilmez.

tunceli'nin nesi var arkadaş ne dersim'i.
tunç eli operasyonu adı altında yapılan vahşeti hatırlamak istemeyen kişidir. benim ayrıca o kişi.
Tunceliyi babasının malı zanneden kişinin sapıtmasıdır . Tunceli devlete ve vatandaşlara aittir.
normal bir kişidir, tercihini kullanmıştır. ha, eğer bu kişi terör, fitne , fesat gibi art niyetleri de olan bir kişiyse, bu durum netleşince o art niyetleri ile ilgili olarak eleştirilir, ayrı konu, ama sadece telaffuz ettiği bir yer adından dolayı değil. ama yer isimlerine aşırı kafayı takmanın alemi de, orijinal yer isimlerinin hepsini değiştirmek gibi bir işgüzarlığa girişmenin de alemi yoktur. konuştuğumuz kişi de nereyi kastettiğimizi anladığı ve isime gereksiz ekstra anlamlar yüklenmediği sürece dersim de denebilir, tunceli de. türkiye'de pek çok yerleşim yeri hala orijinal adı ile veya orijinal adının türkçe söyleyişe adapte edilmiş hali ile adlandırılmaktadır, kimsenin de boyu ne uzamakta, ne de kısalmaktadır.
ulusalcı ve milliyetçi faşistlerin anlamayacağı kişidir.

halkına, insanına danışılmadan zorla değiştirilmesine rağmen dersim demekten vazgeçmeyen insandır.
(bkz: buyrun benim)
dersim
dersim
dersim
dersim
dersim
dersim
dersim

oh be! tekrar; dersim.
haritayı değiştiremeycek insandır.
bununla yaşamak zorundasınız.
oranın adı tuncelidir. resmi adı tuncelidir. dersim diyen kişide kimsenin sikinde değildir. şimdi defol kendini avut. ama arasıra haritayada bak. zira tarihinizi biz yazdık.
Birinin o kişiye devlet içinde devlet millet içinde'de millet olmayacağını anlatması lazım gelir.Düşününce dersim demek oraya ne kazandırır kişiye ne kazandırır ki önemli olan o bölgede ki insanlar okuyabiliyor mu yada orda ki insanlar ekonomik olarak kalkınıyor mu ona bakılmalıdır.yoksa gerisinin önemi deve'de kulak misali kalır.
ne düşüneceğinin söylenmesine tahammül etmeyen insandır. o insan kendini beğenen, sırtını da atatürk'e dayayıp da atatürk'le uzaktan yakından alakası olmayan tavırlar içerisine girenlere inat kendi bildiğini okumaktadır; çok da doğru yapmaktadır. burada onu susturmak için ya da en azından ikna etmek için yapılan yorumların hiç bir değeri kalmayacaktır.

nitekim bu konuda yapılan açıklamaların dikkatimi çeken* iki açıklama şöyledir:
--"biz yaptık artık hayatta değiştiremezsiniz." bu saçma bir açıklamadır. bu, zaten söz konusu tepkiyi doğuran açıklamadır.
--"burası türkiye, burada türkçe olmayan şehir ismi olması mantıksızdır." mantıklı olabilecek de olsa diğer pek çok ili göz ardı eden temellenmemiş bir açıklamadır.

öyleyse bu hususta genelleme yapmaktan kaçınalım, ve insanların pahalarını düşündüklerinden yola çıkarak belirlemeyelim.
insandır. bir il'i eski adıyla söylemek bölücülük değildir kıt zekalı yazar kardeşlerim. hadi yazalım "diyen kişi" başka nerelere ne diyor.
(bkz: izmir e smyrna diyen kişi)
(bkz: diyarbakıra amed diyen kişi)
(bkz: hanım koş sözlükte geyik var)
bizden değildir.