1. ?.
  tunceli de fakir işsiz halka çamaşır makinesi ,bilgisayar gibi eşyaların dağıtılması elbette akp nin oy için valiliği kullanması aynı kömür olayı gibi. cebinde elektrik faturasını ödeyecek parası olmayan işsiz halka oy için beyaz eşya dağıtmak ancak böyle bir ülkede olur.halka iş imkanı sağlamak yerine böyle günlük siyaset yapmak yanlış.

  (bkz: balik vermek degil balik tutmayi ogretmek)

  http://www.cnnturk.com/20...tiyor/511221.0/index.html
  5 -1 ... seri arti oy veren insan
 2. ?.
  muhalefetin ''seçim rüşveti'' olarak adlandırdığı olay.. özellikle de kamer genç ve kemal kılıçdaroğlu'nun memleketi nazımiye'den başlanmış olması da ayrı bir dikkat çekici husustur bu konuda.. kamer genç ''vallahi ev araba da versinler, ben hemşehrilerim için memnun olurum..'' cevabını vermiştir.. hayırlısı olsun bakalım.. akp'nin tek milletvekili çıkaramadığı il olarak tunceli düşünülürse ilgi çekici bir eyleme benziyor..

  http://www.tunceli.gov.tr/haberler/SYDV2.html
  1 -1 ... oopps i did it again
 3. ?.
  mantıken, valilik dağıttıysa seçim yatırımı olarak görülmemesi gereken olay. sonuçta valilik dediğin partinin değil devletin kurumu. ama tabi ki bu iş olumlu yada olumsuz akp'ye yansıyacak.
  1 -1 ... guzunamca
 4. 1.
  şimdi al 29 martta öde kampanyası.
  1 ... alligator
 5. 2.
  suyu olmayan koye bole bı yardım yapılması da olayın baska bır guzel boyutudur. camasır makınesini keçilerin durduğu ahıra koymuşlardı gözlerimle gördüm.
  2 ... gunesin aynasi
 6. 3.
  (bkz: hamdolsun rüşvet veriyoruz)
  ... hyperion
 7. 4.
  şu anda giresun valisi olan, tunceli eski valisi mustafa yaman'ın seçmen kütükleri hakkında kanun'a muhafetten yargıtay 8. ceza dairesi'nde 6 ay ile 1 yıl arasında hapis istemi ile yargılanmasına neden olan olay.

  dava içişleri bakanlığı müfettişlerinin incelemesini tamamlamasının akabinde açılmıştır. hemen çıkar bazı ibibikler yok ergenkon, yok chp'li yargı diye öter de ondan diyorum.
  1 ... paleface
 8. 5.
  2009 un ilk alti ayinda devlet butcesinden nufus basina en fazla parayi alan il olma nedeni..
  1 ... suicidaldreams