1. 1.
  dedelerin ve takipçilerinin ne yönde olduğunu gösteren durumdur.
  2 -9 ... elimde belgeler var
 2. 2.
  yanlış bir önermedir. terörist her yerdedir. biz tuncelide, bingölde terörist ararken ermenistandan gelen teröristler canımıza okumaktadır. ayrıca türkiye sınırları içinde kayıt altına alınmış en çok terörist muş nüfusuna kayıtlıdır.

  tuncelili arkadaşımın ailesi beni hiç tanımamalarına rağmen, "sen askersin oğul, birşeye ihtiyacın olursa bizden iste ailene sıkıntı verme buralardan, bizimde oğlumuz gurbette biliriz bunu" diyen tuncelili, dağıtım iznine çıkarken arkamdan ağlayan tek kişi hakkari çukurcalı, tezkeremi alırken beni omuzlarına alan, "bizim olduğumuz yerde seninde evin var" diyen kişiler batman, ağrı ve bitlis liydi.

  edit: bu arada bende gavur izmir liyim.
  3 -3 ... mataban
 3. 3.
  tunceli'de verdiğimiz şehitlerin hesabını sorduğumuz gün gelip çattığında açıklığa kavuşacak olaydır.
  1 -2 ... elimde belgeler var
 4. 4.
  yuva ne demek kabesidir. Bir munzur festivali duzenlerler her sene ne kadar aranan esgal varsa orda gorursun bir avarel dalton eksik. Lan herifler resmi plakali otobusle ta menemenden geldilerdi bu sene usenmeden.
  3 -1 ... vigilante8
 5. 5.
  tunceli ne lan?
  (bkz: dersim)
  4 -8 ... gizli sosyal
 6. 6.
  tunceli tc nin bir vilayetinin resmi adidir bilmeyenlere ve isine gelmeyenlere hatirlatmadir.
  3 ... vigilante8
 7. 7.
  tunceli vatan toprağı, vatan toprağı ise namusdur.
  namusunu teröriste çiğneten namussuzların, toprağına sövmesi ise başlıbaşına bir namussuzluktur.
  3 -2 ... turkpence
 8. 8.
  tunceli milletvekilinin dağdaki genç! delikanlı! arkadaşları! dün bir savcımızı kahpece pusu ile şehit etmişlerdir. keşke bir sabiha gökçen daha çıksa ve bunların hakkını bunlara yağdırsa.
  2 -3 ... elimde belgeler var
 9. 9.
  şimdi bazı arkadaşlar bana ırkçı gözle bakacak ama az çok yazdıklarımı evvelden gören böyle olmadığını bilir. tunceli'nin terör yuvası olmasının iki ana nedeni vardır. birincisi coğrafi yapısı, oldukça sık ormanlık bir alandır, domuz ormanları örneğin askerin korkulu rüyasıdır, bir adım ötesini göremezsiniz, öyle muhteşemdir ki doğası insan gerçekten teröre üzülüyor hakkari gibi doğa harikası bir yerdir.
  ikinci ana neden ise etnik kökenidir, tunceli ağırlıklı olarak kürt alevilerinin yaşadığı bir bölgedir, fakat unutulan konu kürt alevisi diye birşeyin olmadığıdır, alevi öz be öz türkmendir, en büyük düşmanı da kürtlerdir, tarihi az buçuk bilen yavuzun onlara karşı kürtleri kullandığını bilir. kürt alevisi denilen şey ise ermenilerin kendi kimliklerini saklamak için buldukları kamuflajdır, evet bazı arkadaşlar kızsa da kürt alevisi denilen olgu ermenilerin kabuk değiştirmiş şeklinden başka bir şey değildir, bu nedenle halkın bu yapısı ile terörü oradan sökmek kolay değildir. nitekim sözlüğün hiç tepki vermemesine üzüldüğüm ve bir o kadar kızdığım ovacık'taki savcımızın şehit edilme olayının gündüz vakti gerçekleşmesi ve halkın ciddi bir kısmının saldırıyı gerçekleştiren köpeklerin nereye gittiğini alenen görmesine rağmen susması ve bilgi vermemesi de buna örnektir.
  1 ... inflagrante
 10. 10.
  "tarih tekerrürden ibarettir" sözüne, örnek teşkil eder.
  1 -1 ... ayazhan