bugün

ibnelerin gördüğü rüyadır.
akpkk icraatidir.

diyarbakır ı da amed yapar bu orospu çocukları yakında.
kim yapacak peki bunu hüseyin aygün mü? kamer genç mi? yoksa kemal kılıçdaroğlu mu ? bölge halkı bu tiplere oy verdikce bölgeden bir halt olmaz... bu bölgede chp hâlâ oy alabiliyorsa daha da denecek söz yoktur.
ilerde başkent bile olur amk
tunceli'de siki tutan iktidarın sıçma hareketedir..*
çok da önemli bir şey değildir. sanki vatan elden gidiyor tunceli yerine dersim diyarbakır yerine amed olunca. amına koyim bu kadar at kafalı olamaz insanlar arkadaş. tunceli değil de dersim olunca değişen ne oluyor? insanlar ve fikirleri değişiyor mu? ülke kalkınıyor veya geriliyor mu? oradaki vatandaş dersim olsun diyorsa dersim olur amk. tamam biz de milliyetçi bir insanız ama bu kadar da faşist bi kafa olmaz amk. şöyle düşünün, ben takım elbise giydim ve kolumda iş çantası falan var bir de hippi giyinip dolaştığımı düşünün. şimdi ikisinde de insanların görüşleri farklı olur bakış açısı farklıdır değil mi? ama her iki halde de ben benimdir ve fikir düşüncelerim aynıdır. bu da o hesap aynı. dersim olsa ne tunceli olsa ne. halka bak sen, fikirlere topluma yararlılığa bak.
(bkz: dersim)
(bkz: amed)
(bkz: kürdistan ın başkenti)
PKK nın 1991 yılında ki hayali yeni dönem taktikleri arasında geçen 9 eyaletten birinin adı. 1937 öncesi Tunceli'ye Dersim derlerdi. Öyle ileri gitmiş dangozlar vardır ki devlet iradesinden yoksun bu toprakta hakiki otoriteyi sağlayan Türklere hakaretlerini munacat adı altında Türkiye Cumhuriyetinin Çanakkale de Verdiği o elim savaşla bir tutup aynı ezgi ve sözlerle dersime uyarlamışlardır. Tunceli ilinin tümünü Elazığ Bingöl ve Erzincan ilçelerinin bazılarını kapsamaktadır. Bu büyük bir yalan. Müritleriyse en büyük yalacı.
Tunceli bir daha asla dersim olarak anılmayacak ve riyakarca yakılan türküler çok yakında unutulacak. Yerlisi de dahil daha sevenini görmedim. Çorak , uzak , buz gibi bir il. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 62. ili
Geç bile kalınmış ve olması gereken bir uygulama idi.
Tunçeli operasyonuna verilen ad ile yakılan , yıkılan bir şehire yine aynı ismi vermek zaten devletin ve resmi ideloji nin 1 ayıbı idi.

En azından bu ayiptan kurtulur bu devlet.

Seyid Rıza pire welat.
Ali şeri , şere welat.
Dersim welate Mao.
salak saçma iştir. o zaman her şehrin ilk ismi verilsin. şimdi buna destek veren akp'li troller zulüm 1453'te başladı diyenlerden ne farkınız var?