1. 1.
    Ne yazacağımı bilemedim bu utanç bize yeter! Evet batı bizi kıskanıyor.
    23 -7 ... bexdever
  2. 2.
    yazık!!

bir tarafta bedeli sadece 15 bin tl olan bedelli askerlik
    bir tarafta donarak şehit olan türk askeri.

türk bu ülkede öksüzdür, gariptir!
    25 -22 ... chessplayer
  3. 3.
    Hiç mi iyi haber gelmez senden tunceli...
    Ya kahpece vurursun, ya sinsice dondurursun.
    Bu nasil bir acı.
    Allah'tan annelerine, ailelerine sabır diliyoruz.
    32 -9 ... sari civciv
  4. 4.
    Bedellilerin paraları askerimizin konforunu arttıracak diyorlardı. Buymuş demek. Onların parasından gelecek hayır böyle olur zaten.
    11 -9 ... cold man
  5. 5.
    Yıl 2018 donarak şehit veriyoruz.. utanç verici bunların sorumluları var bunu da biliyoruz!

Nereden mi biliyorum -35 derece soğukta karakol komutanımızın nöbet kulübesinin kapısını söktürüp o soğukta bize nöbet tutturmasından biliyorum.

Yer tunceli terör bölgesi ve bu tarz şeylere daha dikkat edilmesi gerekli. Tüm imkanlar var fakat kullanılmıyor.. yazık allah ailesine sabır versin...

tunceli de 2 askerin donarak şehit olması
    37 -3 ... esmer cocuk
  6. 6.
    Eğer gerçekse sorumluları derhal cezasını çekmelidir.
    6 ... cimbomlu yazar
  7. 7.
    an itibariyle sözlükte dahi sözlük nicklerinden meslek tahmini yapmak daha çok revaçta. türkiye gündemine geleceğini dahi düşünmüyorum.
    5 -2 ... chessplayer
  8. 8.
    Herkesin bedellilere laf çaktığı haberdir. Oysaki bu haber bedelli askerlik yapmak için teşvik sebebi.
    17 -10 ... devridaim
  9. 9.
    tunceli'de son 10 gündür hava eksi derecelere inmiyor. nasıl donabilir? bu işin araştırılması gerekiyor, farklı bir durum vardır.
    9 ... atabaka
  10. 10.
    Tunceli hava durumu buna imkan vermiyor bakın son hava durumlarına üstelik askerin teçhizatı da buna imkan vermez. Kesinlikle durumun havayla donmayla bir alakası yok. işin içinde başka bir iş var. Ya da yanlışlık var. basın da olayı çarpıtıyor olabilir. En güzel çözüm

Yanlışlıkla tunceliyi haritadan silin gitsin yıllardır ne bekleniyor ki. Yanlışlıkla bir arbede esnasında oldu der geçersiniz.
    5 -1 ... isminiunutanadam