1. 1.
  HDP'nin TBMM'de çoğu önergede 'çekimser' oy kullandığını gösteren bir listeyi sosyal medya hesabından paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, listenin gerçek olmadığını söyleyip özür dilemesi olayı.

  https://tr.sputniknews.co...hp-tuncay-ozkan-hdp-ozru/

  dün hdp sözcüsü ayhan bilgen bu önerge listesi hakkında açıklama yapmıştı

  Bu resmen sahte evrak ittifakı"

  Birileri ittifaktan sahte evrak ittifakını anlıyorsa bizim söyleyecek sözümüz yok. Bu resmen sahte evrak ittifakı. Muhalefetten beklenen bu değildi. Muhalefet ciddi, etkili, umut oluşturacak bir siyaset yapma becerisi gösterseydi 16 yıllık iktidar bu kadar keyfi davranmazdı.
  Burada 19 tane önergeyle ilgili hangi partinin ne oy verdiğine dair, hiçbir gerçekliği olmayan şeyler paylaşılmış. Oysa bu Meclis’te sadece 2 haftada 18-19 önerge görüşülür. 3 gün çalışsa 1 haftada en az 9 önerge görüşülür. Biz son iki haftanın çizelgesini paylaşacağız. Bakalım, göreceğiz kim hangi önergeye nasıl yaklaşmış. Bizim açımızdan önergeyi kimin verdiği değil önergenin ne dediği, kimin yararına olduğu önemlidir.
  Trol yapsa bu işten geçiniyor diyeceğiz, yapan milletvekili
  Ama dün akşamdan beri sosyal medyada paylaşılan bir liste var. Bu liste üzerinden hangi partinin Meclis’te hangi gündemde nasıl davrandığına dair, baştan sona yalan ve uydurma beyanlar paylaşılıyor. Bunu herhangi bir trol yapsa dersiniz ki “profesyonel olarak bu işten geçinenler var, bunu yapıyorlar”. Ama partilerinde önemli konumda olan isimler, milletvekilleri siyasi partilerin performansıyla ilgili bu kadar gerçeklikten uzak bilgiler paylaşıyorsa siyasetçilerin önce kendi tarzıyla, kendi performanslarıyla yüzleşmeleri gerekiyor.

  https://t24.com.tr/haber/...ismak-yanlis-hesap,762871
  ... daikokuten
 2. 2.
  Bu Excel Listenin uydurma olduğunu söylediğimde bazıları anlamıyordu .
  ... isminiunutanadam
 3. 3.
  bu adam milletvekili bir de.

  hep söylüyorum bu ülkede birazcık aklı olan adam sandığa mandığa gitmez şu saatten sonra.
  4 ... lucius vorenuss
 4. 4.
  Azıcık sorgulayın 21. Yy sanal bir propaganda çağı . Azıcık düşünün duyduklarımız eleştirel süzgeçten geçirin.

  Sırf işinize öyle geliyor dlye her şeyi doğru kabul etmeyin.

  https://m.uludagsozluk.com/e/40692634/

  https://m.uludagsozluk.com/e/40692728/
  -1 ... isminiunutanadam