bugün

artık, gece 23.00 24.00'ten sonra sadece barları açık kalan cadde. yaz tatili değilse bar insanlarının 3'te 2'si üniversite öğrencisidir. ne gariptir ki bu üniversite öğrencilerinin de 3'te 2'si bayandır. üniversiteli baylarımız için:

(bkz: sakarya caddesi barlar sokağı)
arkadaşlarla bir ankara turumuz esnasında arayıp bulduğumuz ve "bumuymuş lan harbiden" "yok lan o kadar övüyo millet bu değildir" " bu ne lan şimdi?" tarzında yüksek girizgahlarımıza mazhar olan über sokak.
sonundaki ya da girdiğiniz kısma göre başındaki kuğulu park sonbaharda görülesidir gerisi hikayedir, abartıdır.
güzel bir yürüyüş alanıdır, arjantin caddesi, karum, kuğulu park ile daha da güzelleşir...
ben senin, senin benimle tunalı hilme caddesine gelebilme ihtimalini sevdim...

mısralarında geçen ankara lı sevgililerin ilk uğradığı caddelerden biridir.
yıllardır ankara da yaşamama rağmen gitmemeyi -nedense, her nedense- prensip edinmiş gibi bir halim olan cadde. gitmedim, bilmem.
ankaralıların artık fazla gidip gezmedikleri yerdir genelde kızılay sakarya tercih edilir.
küçükken köpek gezdiren insanları görünce, "köpek alalım bubaa" şeklinde zırlamama ortam hazırlayan hala güzelliğini koruyan sıkıcı ankaramızın hala yürümekten keyif veren, fakat arabayla girmenin ölüm olduğu caddesi.
adıyla bile birçok anıyı canlandırmayı başaran cadde.
pasajları, o asortik pasajların içinde çok ucuza bulduğunuz -ankara'da yaşayanlar bilirler tunalı ve ucuz kelimeleri yan yana pek gelmez- kıyafetler, incik boncuklar...
caddede gezerken telefonla konuşan ankaralı tikilerin ağzından "tınalıdayız bebeğiiiim" lafını da bol duymanız muhtemel.

her şeye rağmen ankara'nın bir parçası ve bu bile yeterli bi' sebep hakkında iki satır karalamak için.

ayrıca; başka hangi satırlarda ankara bu kadar içine dokunur insanın bilmem:

"...SokakLar doLusu şekerLi kar kokusu
TunaLı'da gezinirken bizde bir kahvaLtının tutkusu."*
ankara'nın en güzel caddesi .
emoları görmezden gelirim ben tunalıda olunca gözüm kapalı olur.huzur doludur tunalı.ankaraya aşık olmamın en büyük sebeplerinden biridir.

kıtırda harika kokoreçten yiyebilirsiniz.dr da kaybolun.her mağazaya girip çıkın ve geceleri tunalıda sarhoş olun
ankaralıların nedendir bilinmez, yalnızca tunalı demeyi tercih ettiği güzide caddedir.
vega'nın ankara'sıyla gitmeden gezip gördüğümüz güzel cadde. müzik böyle keyifli bir şey işte.
hem alışveriş, hem güzelim kafelerde sohbet hem de soğuk ankara gecelerinde sarhoş olmak için en güzel yer.
"tunalı da gezinirken bizde bir kahvaltının tutkusu" ifadesiyle vega-ankara şarkısında yer verilmiş ankara nın keyifli bir caddesidir.
bir cumartesi sabahına konu olmasını dilediğim caddedir.
ankara nın dondurucu soğuğu ile akünde görülen bir oyun çıkışına konu olmasını istediğim caddedir.
(bkz: kuğulu park)
ucuz bir tavuk döner kokusuna karışmış fransız parfümü.
saçlarının dibinde boya zamanı gelmiş, yapay bronz renkli bayanları izleyen monochrome baylar.
ara sıra elçilik çalışanı olduğunu belli frenk bayanlar ve baylar.
en kötü de seviye hasret, yazık.

yapay kentin, yapay kimselerini duyuyorum en sahici zamanlarda.
bu zamanlarda eskiyi anımsıyorum, eskiye dair olanların terk edildiğini.
ne karum'un ışıltısı, ne flamingo pastanesi'nin bulunmaz boş masaları.
sonu kuğulu park ile biten hoş caddedir.
ankarada az sayıdaki insanın görüldüğü yerlerden biri.
insanlar tarafından tunalı olarak bilinen mekandır.
ev gibi hissedilen cadde. karlar altında kuğulu parkı görmek ankara'da yaşanabilecek ender hazlardandır. ergenliğiniz ankarada geçtiyse minibar kültürüne aşinasınızdır. haftasonu dışarı çıkmanın bestekar'a gitmek demek olduğunu bilirsiniz. ertuğ pasajına uğramadan geçmez, skate den birşeyler almasanız bile en azından durup sohbet edersiniz. yanınızdan geçen kişilerin yüzleri tanıdıktır, aynı ilkokula gitmiş veya aynı apartmanda oturuyor olma ihtimaliniz yüksektir. tunalı'ya karşı illa ki bir sıcaklık hissedersiniz.
tereddütsüz, ankaranın en güzel caddesi. kışın kar yağarken ayrı güzel, yazın güneşliyken ayrı güzel.
ankara'nın tek güzel caddesidir.sanırım ankara halkı da bunun farkında olduğu için hafta sonları çok kalabalık olan caddedir de aynı zamanda.
bugün sheratonın çimlerinde yuvarlanan tatlı bebeği ve yine karumun yanındaki çimlikteki açık hava sinemasını görünce daha çok sevdiğim cadde. ya da ne kadar çok sevdiğimi fark ettiğim cadde, daha çok sevemem çünkü.
ankarayı sevme nedenlerinden olan caddedir.artık tikkylerin istilasına uğrasa da ön yargılı olmayın gezin derim.
güncel Önemli Başlıklar