1. 1.
  ankara nin guzide caddelerinden biridir. *
  http://www.tunalihilmi.com
  2 ... painkiller
 2. 2.
  yılmaz erdoğan'ın sevgilisi ile gezmek istediği cadde.
  ben senin, benimle tunalı hilmi caddesine gelebilme ihtimalini seviyordum.
  2 -1 ... picnick
 3. 3.
  artık eski tadı vermeyen, cafe&bar ları sıradan caddedir. yine de haftada bir gidilip, görülebilir. bir başka piyasa cadde için; (bkz: yedinci cadde)
  2 ... redwinemania
 4. 4.
  adını türk siyasetinin ünlü siması "tunalı hilmi"den alan caddedir.. (bkz: tunalı hilmi)
  ... tttddd
 5. 5.
  mimar kemal lisesinden başlyıp kuğlu parka kadar uzanan ankaranın en güzel caddesidir.Caddenin üzerindeki kafelerden dolaşan insanlarda ayrı bambaşka bir ruhu vardır.insan caddede yanlız yürüyorsa kaybolma ve ait olma hissini birlikte yaşatır. ister ailenle ister akranınla ister sevgilinle çok rahat gezebilirsin.
  4 -1 ... sweetjoliee
 6. 6.
  ankaralılara sevimli ya da sıcak gelmesinin sebebinin caddenin bağdat caddesine benzemesi ya da pubların bulunması değil, eski sıcak masum bir havasının bulunması ve birçok anıya tanıklık etmesidir. ankara'nın göbeği olduğu için herkeste yeri ayrıdır. örneğin bir küçük çocuğun ya da yaşlının bu cadde çıkışında kuğulu park'ta oturup mısır, simit yemesi ayrıca kuğuları beslemesi kaçınılmazdır. tunalı hilmi caddesi herkese farklı duygu hissetirir...anlayabilene.
  3 ... krmyrdsn
 7. 7.
  Ankaranın gezmeyi ensevdiğim caddesi(tunalıdan sonra kuğulu parta biraz dinlenmek çok keyif veriyor insana şehirin gürültüsü vb. her şey bir anda unutuluyor)
  ... cesyjames
 8. 8.
  adını tunali hilmi bey'den alan,*ankara'nın en ünlü caddesi..çünkü oradaki arsaların hepsi tunali hilmi bey'e aitmiş ve devlete bağışlamış.. * kısaca "tunalı" denilir..eskiden ankara'yı ankara yapan yegane cadde idi..fakat şimdi üzülerek söylüyorum ki saat 10'dan sonra hayat durmakta,yaş ortalaması gittikçe düşmektedir..

  her daim 5 çeşit enstrüman çalıp para kazanmaya çalışan insanları barındırır içinde.. çoğu aslında bizi kobay olarak kullandı yıllarca*..eline enstrüman alıp gelen pratiği burda yaptı.. kuğulu park 'ıyla huzur veriri,dinlendirir..nice aşkların mabedidir..*

  yılmaz erdoğan'ın şiirinde de söylediği gibi bu caddede el ele dolaşma ihtimali gerçekten heyecan vericidir..
  7.cadde'nin aksine, tunalı'nın ruhu vardır,konuşur sizinle..ayrıca yine sanılanın aksine hiç pahalı değildir..hatta daha da ileri gidip ankara'nın en ucuz sayılabilecek alışveriş noktalarının bu caddede olduğunu söyleyebilirim..
  lanet cift katlı otobüslerin biodizel kokusu yüzünden arada bir mideniz kalkabilir dikkat..
  velhasıl tunalı hilmi caddesi bir tutkudur..onu sevin sevdirin..
  4 ... sympathique
 9. 9.
  ankara nın gezip göreleceği güzel yerlerden bir bölümü.Bir çok kola ayrılır; bestakar sokak, tunus caddesi, arjantin caddesi...
  ... espressivo
 10. 10.
  ankara'nın tiki mekanı ünvanını arjantin caddesi'ne uzun zaman önce kaptıran cadde.
  burger king,mcdonalds ve yanlış hatırlamıyorsam*** bir adet kfc bulunduran cadde tam bir obezite tetikleyicisidir. güzel cafeler,dükkanlar,pasajlar vardır bu cadde üzerinde. cafe des cafe adlı yere girdiğinizde erman toroğlu'yla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir hatta.
  ve evet 7. caddenin aksine, tunalı'nın ruhu vardır, konuşur sizinle.
  1 -1 ... shyer