bugün

islamiyeti kullanarak allah korkusu olmadığı halde her türlü haltı yedikten sonra başındaki örtüye sığınan insanların yarattığı tepkidir.örnek görmüşlüğüm vardır.ben sinemada erkek arkadaşımla el ele filmi izlerken arkamdaki türbanlı kızın çocukla bütünleştiğini gözlerimle görmüşümdür.kafa kapalı geri kalan kısımlar açık.bu ne pehriz bu ne salatalık diyecem ;)
chp ve akp'nin oluşturmuş olduğu insan türüdür. bu insanlar başörtüsüne* karşı şişirilmiştir. türkiye'de ki bütün sorunların bu insanlar yüzünden kaynaklandığını sanarlar. bu insanların barıştırılması gerek.
işine geldiğinde eşitlik hakkında ahkam kesen, insan haklarından bahseden ama hiçbiri hakkında en ufak bir fikri olmadığını düşündüğüm oksijen tüketen organizma.

bilgi üniversitesi'nde gepgenç festivalinde başörtülü kızlar dolanmaktayken..

o: yaa bunlar ne geliyo yaa? defolsun gitsinler! rahatsız oluyorum bunlardan.
ben: sen defol git bence. onlarda senden rahatsız oluyo..
o: olsunlaaaaar
ben: niye rahatsız oluyosun napıolar ki sana?
o: bişi yapmalarına gerek yok ki içgüdüsel olarak rahatsız oluyorum.
ben: niye içgüdüsel? hayvan mısın sen dicem de sormama gerek yok aslında.. *
o: aman ne komik!

gibi bir diyalog yaşadım bu organizmayla. kısaca idiot da diyebiliriz.
iki farklı çeşidi olan insan türü:
(bkz: türban başörtü farkını algılayabilen insanlar)
(bkz: türban başörtü farkını algılayamayan insanlar)
tüm türbanlılardan nefret eden insan modeli yoktur; türbanlı olduğu için kendini daha ayrıcalıklı, farklı ya da dışlanmış hisseden ve sırf bu nedenle ezikliğe mahkum olan insan modeli vardır.
gordugu ve gormeden hakkinda konustugu tum turbanlilar hakkinda nefret dolu kelimeler kullanan, asil namussuz bunlardir diyen, turbanlilari mumkun oldugunca iteleyip kakalamaya calisan insan modelidir.

ancak cumhuriyete darbenin timsali olarak gordugu turbanlilara karsi sahip oldugu bu tutumun,
cumhuriyetin temeli olan demokrasiye darbe oldugundan da bihaber olan insan modelidir ayrica.

bir de; (bkz: turban ne ulan)