bugün

Herkesten farklı olan, sınırlı bir sayıda bulunan insanlardır. Bizden farklı oldukları için tuhaf diyoruz her neyse.

Nihat diye bir arkadaşım var. Adam "höt dedim şöyle böyle yaptı" "geçen de yine kavgaya gidiyoruz" vs anlatan vr gözlerimle gördüğüm kadarıyla da dedikleri doğru olan bir arkadaşımdır.

Geçen kafede oturuyoruz 4-5 arkadaş. Hapşurdu bu. Daha doğrusu hapşurmuş. Biz farketmedik önce. Çok yaşa desenize lan deyince anladık hapşurduğunu. Yok artık dedim. Lan senden bu hapşuruk nasıl çıktı amk. iri cüsseli bir şeysin. Adam ipviş ipviş diyor yeni doğmuş kedi gibi. Beklenmedik insanlardan beklenmedik sesler çıkabiliyormuş.
"hik" şeklinde olanlardır.
insan bazen hayret ediyor.
ben kendimi o kadar sıksam kulaklarımdan gayzer fışkırması olur.
Yehhhuu diye hapşiran arkadaşim vardır.
hapşuamuagoyim.
"hoooooöööpppşıııı" şeklinde hapşurduğumdan sanırım bende dahilim bunlara.

eski mercedes kamyonları gibi devir bekliyorum sanki amk.
Çiuv diye hapşıran insanlar...

Ya çok samimiyetsiz değil mi? çiuv nedir? hapşiğağ diye hapşırcaksın.
(bkz: o neydi la öyle sincap osuruğu gibi)
pik-kaç-çu...
bahar alerjisi nedeni ile tüm kıroluğumla benim de içinde bulunduğum grup. çok yoğun geliyor. tık diye hapşırsan içinde kalan nefesle boğulabilirsin. sonuna
ıyuuuuuuuuuu eklemeyince olmiyiii..

napiyim ayrıca selpak mendile de alerjim var. parça pinçik olup burnumun en hassas noktasına yapışıyor. salıyorum ben de annem.
pişidiye hapşıranlardır.
genelde sol elinin parmaklarının uçlarını hafifçe ağza siper edip, gözlerini kapatırlar.
gerçi, gözleriniz açıkken hapşıramazsınız.
Hapşururken aynı zamanda sövenler burada mı? Benim gibi..
Bu konuda zirve aşkım diye hapşıran arkadaştır. Bu kişi er kişisi.

Duyunca Gaza gelip çok sev diyen bile oldu.
- çiyuuuuuu.
- tsıııı.
- vuhşuuuu
- vehheeee

Hepsi arkadaşımdır.