bugün

içimi en keyifli olan biradır, tam ayarındadır.
içimi hoş, tatlı bir biradır fakat ne kadar da olsa bir kırmızı değildir.
içimi de, tadı da, aroması da en kral biradır. rahatsız etmez, kafayı kazana çevirmez lıkır lıkır gider.
birayla içkiyle tek muhabbeti, kapaklarını biriktirip çocukken oynama ile sınırlı olan benim gibi bünyelerin tadını hiç bilmeyecekleri alkollü içecek.
yüzde yüz malt olan biradır.
sloganı adam gibi bira
normalde alkollü manda sidiği kıvamında takılan tuborg'ların en adam gibisidir fıçı olanıyla beraber. yine de vodkanın yanında bunlar serumdur, içilmemelidir zinhar.
tercih ettiğim harika bira.

bunu içiyorum, üstüne de efes içiyorum bi tane. su niyetine.
Her zaman 'efes'.
fiyatı 2,60 a düşmüş, mutluluktan ağlatmış biradır.

adam gibi bira harbiden
(bkz: bal ne ki şeker ne ki)
bir zamanlar efes aşığıydım ben sözlük, bu birayla tanışmadan önce.
benim için en güzel, içimi en keyifli biradır efenim.
(bkz: enfes)
vedat milör'ün de önerdiği bira.
efesi geçmiştir.
en sevdiğim, tadı en mükemmel biradır. üstüne bira yok bu ülkede.
gayet iyidir. ama bir bomonti değildir.
edit: böyle düşünen bir tek benmişim sanırım.
en güzel tadı olan biradır. sanırım sadece bizim arkadaşlar arasında kış birası denmektedir.
içinde şeker olmayan biradır ve baş ağrısı yapmayan aynı zamanda.
tadı gerçekten enfestir. efes için bünyeye adeta ilaç gibi gelmiştir.
gerçektende adam gibi bira, içinde şeker yok. efes pilsen şeker kullanılarak yapılıyor. şeker ihtiva etmemesi içimini mükemmel yapıyor tuborg gold'un.
efes gibi kırık pirinç suyu değil, adam gibi biradır. gün içinde kaç tane içerseniz için uyandığınızda efesin ağızda bıraktığı o çamur-metal tadını bırakmaz. susuzluktan öldürmez. ısınınca da içilebilir.

içilebilecek tek biradır.
şu an yudumladığım bira. tuborg'a alıştıktan sonra efes ucuz çin birası gibi geliyor.
biradır.
amstel'in yanında light coladır.

(bkz: yersen)
şu anda yudumladığım biradır. alıştıktan sonra başka bira tüketilmez arkadaş. kimse kusura bakmasın.