bugün

sesli güldüren arabadır.
sahibinden fabrika çıkışlı tuğralı doblo.
araç komutanı enişte statüsünden altta olamaz. eğer enişte yoksa dayı olabilir. amca da olmaz.
italyan aracıdır.
bir an önce paraya kavuşturulmazlarsa akp'yi yıkabilecek olanların tercih ettiği araçtır.

bunların abileri, babaları zamanında kırık dökük araçlarının üstüne "huzur islamdadır" yazarlardı. bizzat kendileri bile farkında olmasalar da asıl dertleri parayı bulmaktı. nitekim aralarından parayı bulanlardan bir tanesi bile lüks cipinin üstüne aynı yazıyı yazmadı.

şimdiki tuğracıların da derdi aynı. şunca kafadarları malı götürürken açıkta kalmaktan rahatsızlar içten içe.
her yerdeler.
Küçüklerin cinsel istismarı suçunun sanıklarının birçoğunun arabası bundandır.
nasıl ki toyota kamyonetler teroris aracı olarak nam salmış, bu da çomar aracı olarak bilinir. istisnasiz her tuğralı dobloda en az bir çomar bulabilirsiniz. sahibi de kesin olarak birinin eniştesidir.
atatürk imzalı doblodan bir farkı yoktur...
Her akp'li çomarın default itemidir. Anne karnında veriyorlar galiba.
2018 Model yılı Doblo'larda fabrika üretimi olarak orijinal boyalı halde sunulacak olan tuğra'dır.
zeka yoksunu anadolu çomarı enişte kayınço itemi.
görsel
asla bel yanında cep telefonu kılıfı olmadan kullanılmayan çomar ulaşım aracıdır.
Abi iki saattir başlığa gülüyorum ya shahshshdhhsgahaf.
bagajında her ihtimale karşı mangal, maşa, şiş, kömür, semaver ve benzeri ekipmanlar bulunan araba çeşidi.
Eds li yolda ben 90 ile giderken her zaman 120 ile gidip beni sollayan arabalar.
Zenginler galiba yada hiz cezası bunlara gelmiyor * .
hızlı ve öfkeli eniştelerdir, mercedese bile kafa tutabilicek yapıları vardır makasa girmeyiniz bunları lakin gaza gelip kapışmaya çalışıyorlar. kuralsız enişteler sizii...
Çomar taşıtıdır gerçi krizden adamlar benzin alıp orman yakmaya gidemez oldu.
trafikte doblolara dikkat etmek lazım, bir de tuğralı ise çok dikkat etmek lazım..
tuğrasız doblo yok ki zaten. fabrikadan hepsi tuğralı çıkıyor istemeyen sildiriyor. trafikte gördüğüm 5 doblodan 3 ünde var başka bir açıklama getiremiyorum.
2008 yılında sahip olup 6 ay bindiğim araçtır. özellikle tuğrayı kendi elledimle yapıştırdım. ama taşak geçtiğiniz gibi piniğe götüren enişte değildim. malum hanımın akrabaları 600 km uzakta.
tuğra doblonun standart donanımında var zaten.
Tuğra ve depo kısmında çiş yapan çocuk.
Bir aralar ıyı ile birlikte kullanılan araçlardır.