bugün

bugün türk tabipler birliği yöneticilerinin kim olduklarına, yaptıkları işlere şöyle bir göz attım . hepsi çok önemli çalışmalara imza atmış, işlerinde yetkin değerli bilim adamları. ayrıca birlik sağlık alanında pek çok çalışmaya imza atmış.

içlerinde suç işleyen, teröre destek olanlar varsa tabi ki ayıklansın ancak yılların birikimini böyle yoketmek, herkese terörist etiketi yapıştırmak bildiğiniz faşizmdir.

bu ülkenin bir avuç akademisyeni, bilimadamı bu şekilde harcanmamalı. çok yazık.
Afrin’e giderken en sıkı milliyetçiler diğer yandan Türk kelimesini kaldırıyorlar bu nasıl bir çelişkidir.
'' türk tabipler birliği '' isminden türk kelimesinin çıkarılması olayıdır.

tayyib'in ve arab sevici bademlerin türk kelimesinden hoşlanmadığını zaten hepimiz biliyoruz.

tayyip hekimlerden de zerre hoşlanmaz ama ttb yönetimini uzun yıllar önce ele geçirmiş pkk militanlarının attıkları mesajları bahane edip türk kelimesinin çıkarılması hiç de yakışık alacak, tasvip edilecek bir durum değildir.

üç beş piç için bir meslek örgütünün onuru bu şekilde zedelenmemeli.

sanki o piçler çok mu umursayacaklar ? çok mu üzülecekler ?

devasa şirketleri tek kalemde kapatmaya, on binlerce memuru bir anda ihraç etmeye gücü yeten akp neden ttb yönetimini fesh etmiyor.

neden iki tane kayyum gönderip olayı çözmüyor.

tamam yönetim pkk'da ama üyelerin çoğunluğu işten güçten kafasını kaldıramayan, çalışmaktan nöbete girip çıkmaktan canı tükenmiş, devletini milletini seven insanlar.

değer mi ?

olayın bir kaç piç nedeniyle yapıldığını asla kabul etmiyorum.

akp bir dönem kamu kurumlarının tabelalarındaki t.c. ibaresini kaldırmaya çok yeminliydi. ama gelen tepkiler üzerine gözü yemedi, başaramadı.

şimdi anlaşılıyor ki bu hırsını ttb'den çıkaracak.