bugün

dünyanın en güçlü orduları arasında gösterilen tsk nın terör ile mücadele etmediği gerçeğidir. dünyanın en güçlü ordusu bir kaç kürdo ile bir kaç dinci orospu çocuğu ile başa çıkamıyorsa kusura bakmayın ama ortada bir silahlı kuvvetlerden bahsetmek komiktir.

çok ciddiyim ben bile çoktan halletmiştim. ya ortada bazı planlar ve kasıtlı durumlar var... ya da bu adamlar hakikaten kalıbının adamı değil. evet.
Bre hadsiz yoksa sen öldürülen 90 milyon teröristede mi inanmıyorsun?
Hainler iş başında.klavyeli teroristler.
faşizan söylemlerle tsk yı güçsüzlükle suçlayan piçler, devlet halkı katlediyor başlığının altında devlete söven piçler.. ne çok piç var.
Tsk değil hükümet kardeşim teşhisi doğru yapamazsan tedaviyi de yapamazsın.
tsk hükümete bağlı bir kurum, başkomutanı cumhurbaşkanı, ondandır.
nato içini kurt gibi kemirdi tsk'nın. vatan diye bir algıları kalmadı.
ben olaya farklı açıdan bakanlardanım bence tsk değil hükumet ve cb mücadele edilmemesinden yana. şöyle ki rus uçağı hatay yayladağından sınırlarımızı ihlal ederken gösterdikleri deli cesaretini ışid kilise 2 haftadır roket atarken gösterememişlerdir. dahası da var polis teşkilatına binlerce lisans mezununu 3 bin tl maaş karşılığında terörün kucağına atabilecek zihniyette sadece bu hükumetin basiretsizliğindendir. yiğidin hakkını vermek gerekir rte zamanında yapılan politikadan daha olumlu şekilde yapan davutoğlu başında erdoğan olduğundan hamleleri kesilmekte işte sırf bu yüzden bile akp ye oy veren vatandaş rte ye bi dur adam bi icraatını yapsın demeli.
Bir terörizm ile mücadele etmek ordu ile etmekten daha zordur. Gerilla taktiği ile savaşan karşı güce karşı savaş kanunları içerisinde olup hata yapmadan savunma ve saldırı yapmak kolay değildir.
nato ile sürekli yan yana kalıp, bir yandanda nato nun türkiye ye destek vermemesinden kaynaklanan durumdur. oysa türkiye bunların hepsini tek başına yapabilecek kapasitesi vardı. ama şimdi yokmuş algısı geldi.
Tsk üzerine düşen tüm konularda fedakar ve cömertçe davranmıştır hep böyle bisey söz konusu degildir fakat zamanında hükümetin kendini saglama alması için tsk'nın yapı taşlarıyla oynamıştır.
Genel kurmay başkanından tutunda ergenekona balyoza kadar yüzlerce yetenekli kabiliyetli subaylarımız haksız yere içeri atılmıştı.
Asıl madalyonun arka yüzü ise şudur sen terörle müzakere yapıcam de çözüm süreci zırvalıklarına kalkış dolmabahçede teröristlerle masaya otur pazarlık yap..askerde terörle mücadele etsin siz askerde piskoloji bırakmıyosunuz ki kardeşim adamlar mücadele etsin.
Operasyon iznini tsk'dan alıp valilere devretiler sonrasında ise tsk güneydoguda operasyon yapmak için sayisini suan net hatirlamiyorum 400 yada 500 küsür kez izin istedi sonuç ne mi oldu valiler sürec bozulur diye operasyon izni vermedi.
Ilker başbugunda soyledigi gibi takdir sizlerin ben başka bisey demiyorum.
güncel Önemli Başlıklar