bugün

Bir abi kardeş varmış.
Kardeş yeni evlenmiş, yeni gelen gelin kardeşe saygı gösteriyor, bir dediğini iki etmiyor, kocasının sözünden dışarı çıkmıyormuş.

Abi olan ise nerden baksan 15 senelik evliymiş.

Ama onun durumu tam tersi.
Karısı hiç sözünü dinlemez, pabuç kadar dil, kocasına hürmet etmezmiş.

Abi bir gün dayanamamış.
Sormuş kardeşine;
"bu nasıl iş birader? Benim hanım kaç yıllık evliyiz, saygı yok, çekince yok, edepsizlik yapıyor ve şımarık. Ama sen yeni evlisin, gelin tecrübesiz ama senden korkuyor çekiniyor. Nedir bu işin sırrı?"

Kardeş cevaplar.
"Abi, bizim düğün olduktan sonra gerdek odasına geçtik. Ama ben daha önceden yatağın altına bir kedi saklamıştım, tam yatağa uzandık yatak gıcırdayınca kedi miyavladı.
Ben de kediyi tuttuğum gibi, seni amına koyduğum kedisi diyerekten bacaklarını ayırdım ve pencereden dışarı fırlattım. Sonra benim hanım bu durumu görünce aman ben uslu durayım ki benim de bacaklarımı ayırmasın bu adam diye düşündü ve sonra böyle oldu. Yani abi, ilk geceden korkutacaksın ki sana saygı duysun..."

Eh, abi mesajı almış tabi.

Hemen o gece yatağın altına bir kedi saklamış.

Hanımı ile yatağa girince kedi miyavlamiş.
O da aynı kardeşi gibi kediyi tutmuş ayırmış bacaklarını ve camdan dışarı fırlatmış.

Tüm bunları yaptıktan sonra hanımına dönmüş bakmış.

Ama hanımı korkup pusacağı yerde kahkaha atıyormuş.

"Noldu la korkmadın mı?" Diye sormuş.

Hanım cevaplamış; "hadi ordan be o kedinin bacaklarını 15 sene önce ayıracaktın sen, şimdi yemezler..."

Eee bu tatbikat, barzaniye tepki, kürdistan lafları falan da öyle işte.
O tatbikatı megri megri demeden, barzani ile gurur duymadan önce yapacaktınız...
isterse sabaha kadar yapsın, müdahale edemedikten sonra boş iş. tankın mazot, bakım parasına yazık.
ya he he... orada kalır o ordu.
görsel