1. 1.
  (bkz: terörist)
  (bkz: terörizm)
  2 -1 ... kafir kesen musluman kedi
 2. 2.
  sanki tsk diğer tüm devletlerin ordularıyla çatıştı da, şimdi bir tek pkk kaldı, yer yüzünden silmek için, böyle bir anlam ihtiva ediyor başlık. tsk'nın sadece pkk ile silahlı mücadele içinde olmasına gelecek olursak, bence gelmeyelim ve bir bakınız verelim. (bkz: incirlik üssü)
  4 -1 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 3.
  (bkz: kurcalanmaması gereken gerçekler)
  3 -5 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 4. 4.
  pkk yı bir ordu gibi algılamış zihniyetin hayalürünüdür. bilmezlerki gerilla tarzı mücadelede dünyanın en iyi orduları bile kayıplar vermektedir. verilen bu kayıplar pkk nın tsk karşısında güçlü bir şekilde durması anlamına gelmez. pkk nın saldırdığı karakollarda bayrağımız hala dalgalanmakta, onlarca kez baskın yapılsada şehit askerlerin yerini yenileri doldurmaktadır. ayrıca doğuda bayrağımız dalgalandığı müddetçe pkk nın tsk ya karşı bir zafer kazandığı iddia edilemez.

  (bkz: aferin iyi düşünmüşsün)

  gerillanın anlamını bilmeyen arkadaşlara edit. Gerilla küçük ve gizli birliklerin düzenli bir orduya karşı yürüttükleri yıpratma savaşı taktiğidir. bu birliklerin gerilla tarzı mücadele yapması, onların terörist olmadıkları anlamına gelmez. pkk da gerilla tarzı savaş taktiğini uygulamaktadır. şöyle açıklayayım; pkklı terörist evine gider gelir bakkaldan manavdan alışverişini yapar, sonra gider dağda askerlerimizle çatışır. üniformsı yoktur. pusu kurar, gerilla tarzı mücadele verir.
  2 -5 ... lord esseinski
 5. 5.
  Gayri niami harp nedir bilmeyen gerzeklerin uydurduğu saçmalıktır. X dağının x mağarasındaki bilmem kaç teröristin karakola havan topu saldırısı yapmasını engellemek imkansız yakındır. Eğer rakamlarla değerlendirirsek TSK gayrı nizami harpte en iyi ordudur. Normal koşullarda 4 kayba 1 terörist ele geçirilmesi başarı sayılırken 6.000 şehite karşılık 25.000 terörist öldürülmüştür(küsuratlrı da var), yani tam tersi bir netice TSK için geçerli olup mücadelede ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Canlar ciğerler bu harpte siperler yoktur.Düşman topçu bataryaları yoktur, kışlalar yoktur. Bak sana sonuç mu vereyim?90 sonrası sayılarabak terörle mücadelede kaç kayıp verildiğine ve günümüze. Öldürülen terörist sayısına bak ve şunu sor kendine, "asker terörist öldürdükten sonra alemin dağa çıkmasını o mu engelleyecek?" sor ve cevabını bul. Önce "ulan askerlikten nasıl yırtarım" hesaplarından geç, sonra kendinde bu yetkiyi bul.
  Karıya kıza, sağa sola marjinal görünme amaçlı TSK'ya bok atma çalışmaları hiç dinmeyecek gibi duruyor. Tanklar yoldayken nedense hiçbir cesur yüreği göremiyoruz.
  8 -3 ... bir cipsten cikan 2 taso
 6. 6.
  pkk gerilla usulu bir mücadele sergilediği için tsk bu konuda salt başarıya asla ulaşamaz fakat pkk her zaman türk ordusunun gerisinde kalır. ingiltere silah ve ordu kalitesi bakımından dünyanın en iyi teknolojiye sahip ordularından biridir fakat ırlanda kurtuluş örgütü karşısında mutlak zafer elde edememiştir. irlanda kurtuluş örgütü pkk gibi dışardan beslenen ve avrupalıların desteğini alan bir örgütte değildir. kendi yağıyla kavrulur, fakat karşınızda düzenli bir ordu olmadığı için düşmanınızın nerde olduğunu bilemez ve genelde size saldırıldığunda atağa geçersiniz.

  türk ordusu ise ingiltereden çok daha karmaşık bir durumlar karşı karşıyadır, ordumuz amerikan ve avrupalıların silahlarıyla beslelen, bölgedeki kürt devleti tarafından pof poflanan ve yunanistanın rusyanın ve ermenistanın tam desteğini almış olduğu, israilin işine göre destek verdiği ensesi geniş karnı tok vahşi bir örgütle karşıkarşıyadır ki bu güne kadar hem ordu olarak hemde millet olarak göstermiş olduğumuz dirayet büyük başarıdır.

  çünkü bizden eksilen bir çakıl taşı veya taviz olmamıştır.
  2 -2 ... erjivan
 7. 7.
  konvansiyonel savaş ile terörle mücadeleyi birbirine karıştırmış bilgisiz insan cümlesidir.

  tüm dünyanın terörle mücadele doktrini gereği kabul ettiği 8 askere 1 teröristtir. yani 8 askerin kullanır 1 terörist öldürebilirisiniz. tsk'nın bu konudaki oranı 1 askere 3 teröristtir ve türkiye en iyi terörle mücadele timlerine sahiptir.

  konvansiyonel bir savaş nasıl biter? karşınızdaki düzenli ordunun lojistiğini kesersiniz, o ordunun ülkesinin başkentini ele geçirirsiniz. şimdi ortada bir başkent yok işgal edelim alalım, bir lider var, tsk ve mit gerekeni yaptı bir şekilde yakaladı, mahkeme görevini yaptı cezasını verdi, ama halkın seçmiş olduğu iktidar partisi o liderin yaşamasına izin verdiği,ve istediği gibi avukatlarıyla bildiri verebildiğinden, pkk'ya ait maddi kaynaklar yıllar yılı siyasiler tarafından kurutulmadığından , tsk'nın terör örgütüyle çatışması devam etmektedir.

  bu konuda tsk'yı değil hükümetleri eleştirmeniz gerektiğini unutmayınız.

  edit:zekinin birisi aklınca laf sokmuş;

  600.000 asker de ateş açtı di mi? sınır ötesine gerçekleştirilen operasyonda 10.000 askere lojistik sağlamak için ne kadar personel kullanıldığından haberin var mı ? age of mythology değil hacı bu...
  3 -2 ... beitar jerusalem
 8. 8.
  garip çıkarımlara vesile olan durumdur:

  600.000 asker / 5000 pkk militanı = 120
  3 -5 ... dr cureklibatur ve bay arkin
 9. 9.
  askerlik konusunda zerre bilgisi olmayanların tsk'yı yıpratma çabası. öncelikle belirtmeliyim ki türk silahlı kuvvetleri bugün nato bünyesindeki en güçlü ordulardan birisidir. dünyanın en güçlü ordusu da tartışmasız abd ordusudur.

  bugün pkk isimli terörist örgütün uyguladığı doktrin gerilla doktirinidir ki bu doktirin onların gerilla olduğu anlamına gelmez. normalde düzenli bir ordunun gerilla harekatı uygulayan bir güce karşı standart kaybı 15'e 1'dir. yani 1 terörist öldürürken 15 tane asker kaybeden ordu veya birlik başarılı sayılır. ancak türk silahlı kuvvetleri bu standardı alt üst etmiş ve 26 yıllık bu kanlı mücadeleyi nerdeyse tam tersi bir oranda sürdürmektedir.

  bugün pkk eğer amacına ulaşmadıysa bu bok atmaya çalışılan tsk sayesindedir. evet pkk bitmedi çünkü terörizm sadece silahlı mücadele ile bitmeyecek kadar komplikedir. bunun içinde eğitimle gençlerin korunması, politik yollarla desteğin kesilmesi, ekonomik atılımlar vs. vardır.

  evet türk silahlı kuvvetleri çok para harcıyor, çünkü ne sadece nizami harp doktirinine göre ne de sadece gerilla doktirinine göre hazırlık yapıyor. ikisini birden yapmak ise malum çok ciddi bütçe gerektirir.

  velhasılı kelam canlar, bu sözlükte bir ara başlamış olan vurun tsk'ya kampanyası'nın bitmesine çok sevinmiştim ancak görüyorum ki yine başlamış.

  sevgili purple asker olmadığın ve hiç olamayacağın için anlamazsın belki demek istediklerimi, ancak bir komutan evladı bildiği askerinin şehit olduğunu gördüğünde kendi çocuğu ölmüş gibi yanar yüreği. hiç bir emir, hiç bir dayatma, hiç bir mecburiyet bile bile boş yere bu vatanın evlatlarını kör kurşunun önüne attıramaz o çocukları. merak etme senin vatan haini olduğunu ima ettiğin türk silahlı kuvvetleri'nin her bir ferdi senden daha çok seviyor bu vatanı.
  7 -5 ... tayk
 10. 10.
  yanlış bir cümledir aslına bakarsanız. tsk'nın karşısında duran tek güç pkk değildir. amerika'sı vardır, otu vardır boku vardır. biz ordunun yönettiği bir millet değiliz, meclisimiz var, yönetim şeklimiz belli. askerlerin ne kadar bu konuda hassas olduğunu söylememe de gerek yoktur, hepimizden çok aşılanır onlara bu vatan sevgisi. yanlış anlaşılmasın, aileniz size hiçbir şey aşılamıyor veya az aşılıyor demiyorum. onlar gün içerisinde sürekli yaşarlar bunu, dersleri olsun, yaşam şekilleri olsun, işleri gereği olsun.

  şimdi gelelim pkk mevzusuna. efendim sadece bu iş genelkurmay başkanının "hadi girip dağıtalım" demesiyle olan bir hadise değil. belirli prosedurleri var, belirli gereklilikleri var. biz masaya yumruğumuzu vurup "bu ya bitecek, ya bitecek" diyebilecek göte sahip yöneticiler ile yönetilmiyoruz. bu zamana kadar gördüğüm bir tek tansu çiller vardı, kardak krizi döneminde çıktı ekrana ve "o bayrak ya inecek ya inecek!" dedi, koydu postasını. ha çok mükemmel bir lider mi? tabii ki de hayır. ama tansu çiller'in postasını koyup, ondan kat kat iyi olan iktidar liderlerinin süt dökmüş kedi gibi ortalıkta dolanması beni gerçekten üzdü.

  bu tarz olayların artı ve eksileri var. bunlar tartılıp, ona göre karar veriliyor. en şerefsiz adam olsa bile, kendisine milletin verdiği göreve ihanet edemez, dış mihraklar söz konusu ise. en öküz insanda bile vatan sevgisi vardır, az da olsa. ama cesaret ne kadar kişide vardır? bu tartışılır. ekonomim ot olacak bok olacak korkusuyla, birdaha iktidara belki gelemem korkusu yüzünden şehit veriyoruz.

  aç kalalım yahu, bir ekmek için kuyruğa girelim gerekirse. günde 12 saat yerine 18 saat çalışalım anasını satiyim, yeter ki insanımız ölmesin. yeter ki tam bağımsız bir halde olalım.

  öyle işte, daha yazardım da; neyse.
  1 ... hitman