1. 1.
  ırakın kuzeyinde konuşlanmış olan abd üslerinden, Daha 2 gün öncesine kadar Pkk pyd unsurlarına silah sevkiyatı yapılması neticesi, yine abd yetkililerince açıklanan 40 bin ilâ 60 bin pkk pyd linin techizatlandırılması türkiyeyi harekete geçirmiştir. Gerek idlib Rakka afrin, gerek münbiç operasyonları, abd nin bölgeden çekilmeye niyetinin olmadığını göstermiştir. Çünkü münbiçte verilen sözler tutulmadığı gibi pkk lı peşmergelerin pyd adı altında silahlandırılmasına devam edilmektedir. Çünkü Abd, hala daha türkiyeyi pkk terörüyle tehdit etmektedir. Bu operasyon büyüyerek devam edecektir.

  --spoiler--
  AA: TSK, Fırat'ın doğusunda YPG mevzilerini vurdu

  15:23 28.10.2018(Güncellendi 15:38 28.10.2018)

  Anadolu Ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde sınır hattında bulunan Zor Mağar bölgesindeki YPG mevzilerini bombaladığını duyurdu.

  Anadolu Ajansı'nın (AA) haberinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait obüs bataryalarının Fırat Nehri'nin doğu kıyısında bulunan ve Türkiye sınırına hakim yükseltilere sahip olan Zor Mağar bölgesine top atışı yaptığı bilgisi verildi.
  Haberde ayrıca, yerel kaynaklara göre Zor Mağar tepesinde inşa edilen YPG'ye ait siper ve mevziler hedef alındı.

  Türkiye, dün Suriye üzerine gerçekleştirilen dörtlü zirvede de Fırat'ın doğusuna vurgu yapmıştı.

  'ÇOK YAKINDA DARMADAĞIN EDECEĞiZ'

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna askeri harekat başlatılacağını belirterek, "Çok yakında komandolarımızla Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz" demişti.

  https://tr.sputniknews.co...atin-dogusunda-operasyon/
  --spoiler--
  ... gazeloglu