1. 1.
  kolpa işlerdir. tsk mensupları, kimliklerini facebook'ta deşifre edemezler. eğer emekli yada halen çalışmıyorlarsa. öte yandan fakese yada sahiden görevli personelse, bu arıştırılıp saptanırsa kişinin başı büyük derde girer.
  ... dark jedi in da house
 2. 2.
  (bkz: facebook taki polis grupları)
  ... dedirten durum
 3. 3.
  az önce facebook'ta bakılmış da bir astsubay imiş. bir; o kişinin gerçekte astsubay olduğu nereden biliniyor? nihayetinde sanal bir ortam sanal bir rütbe ve çakma bir foto koyup yorum yapmış olmaz mı?
  ikincisi; bu sözlerin neresinden "ülke kurtarma" teması çıkartıldı anlaşılmış değil. o astsubay ya da her kimse sadece kürtler hakkındaki düşüncelerini yazmış, oraya o kadar. "vatanı şöyle kurtarabiliriz, böyle yaparsak ülke ehya olur" dememiş.
  üçüncüsü; artık fake mi gerçek astsubay mı bilinmez, ama dediği şeylerde haklılık payı var. bölcüymüş peh! kimin ne b.k olduğu belli.

  edütül: burada yorumcu şaire sesleniyor: "facebook'u bahane edip içindeki hınç, g.tündeki kazığın acısı ile bir yerlere korkakça laf sokuşuturcağına; çık delikanlı gibi dilinin altındaki baklayı çıkar, açık açık. esas derdinin ne olduğunu, ne demek istediğini görsün cümle alem".
  -3 ... kerameti kendinden menkul