bugün

türk ordusunu bu hale getirenlerin utanması gereken videodur.

bu nedir sayın hulusi akar?
https://streamable.com/3my5h

başlığı türk askeri olarak açacaktım, kendime yediremedim.
zira türk askeri böyle olmaz.
asker böyle olmaz.

o yüzden başlığı tsk personelleri olarak açtım.

vatan bunlara emanetse, vah o vatanın haline.
yazıklar olsun.

türk askeri dil atar mı ulan şerefsiz?

Not: bunlarla ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum, ben bu sabah izledim ve şu görüntülerden utanç duydum.
Tsk bünyesinde ne kadar tanıdığım varsa watsaptan gönderdim görüntüleri bu hainlerin tsk ile ilişiğinin kesilmesi ve gerekli cezaları alması için elimden geleni yapacağım.
Sabah sabah şekerimi yükseltti kanı bozuklar. Abv.

sayın süleyman soylu, istanbul belediyesi seçimleri ile uğraşacağına personelini disiplin altına al.

Edit:
giydikleri üniforma, taşıdıkları silah bizim milli değerimizdir.
o üniformada şehitlerin kanı, tüyü bitmedik yetimin hakkı vardır.

kaldı ki devletimiz de benimle aynı düşünceye sahip ki, bu zibidilerin bağlı oldukları kurumlarla ilişiği kesilmiş.
Bu videoyu hangi cesaretle çekmiş bilinmez tabi de. Yalnız ya gerçekten yumuşakça bu kişi ya kendini kovdurmak isteyen biri yada asker filan değil. O ne lan öyle "diyorlar ki şu havalara bak, sanki ejderhası var, ha belki var". Sen hayırdır; Geri zekalımısın oğlum sen?
her türk asker doğar.

Edit: niye eksiliyorsunuz yahu, askerde hepiniz çatır çatır söylemiyor musunuz!
Bunu çekenler Hakkında soruşturma başlatılmış.

Ayrıca dün de söylediğim gibi video çekenlerin hepsi uzman onbaşı. Yani sözde profesyonel ordu için alınan personeller.

https://m.uludagsozluk.com/e/41682463/
Hulusi akar'ın ihraç edilmesi gerektiğini belirten video.
Erdoğanla kolkola gezeceğine orduyla ilgilensin sayın çok değerli savunma bakanı!
Bunlar mı bizi savunacak?
Türk askerinin aklı başından uçmuş, bu görüntüler orduda disiplinin esamesinin kalmadığının göstergesidir!
Eskiden telefon sokulmayan kışlalar lunaparka (özür dileyerek) dönmüş, yazıklar olsun!
kerimcan durmaz'ın askere gitmiş versiyonlarıdır.

bu tiplerin her yerde olduğu gibi askerde de olması gayet normal.

ancak bildiğim kadarıyla bu arkadaşlar tsk ya değil de bakanlığa bağlı.

askeri lise mezunu askerimize tsk mensubu diyebiliriz de işte bu paralı askerlere ne diyeceğimi bilemiyorum ben.

utanacak bişey yok.

edit: muvazzaf astsubay adaylarında aranacak nitelikler kısmında ibne olmamak yazmıyor, bu nedenle çok da şeyapmayalım.

http://www.mevzuat.gov.tr...ski=0&sourceXmlSearch=
rezalet bir video. olum videoda astsubay olanını nasıl gördünüz amk.
Her şey o malum meşhur selfieden sonra başladı artık dikiş tutmaz kolay kolay. Lakin çok da şeyapmamak lazım. Bundan çok daha absürt videolar amerikan askerlerinden çıkıyor ama bu onları disiplinsiz ve eğitimsis bir ordu yapmıyor. Türk ordusuna tekrar gelecek olursak ihtiyacı olan en önemli iki şey biraz daha fazla mantık iki gerçek eğitim.
Mide bulandırıcı başka sözüm yok.
Bunlar türk askeri değil iş bulamayıp sözleşmeli uzman olan jandarma personeli. Jandarma oldum olası tam olarak tsk gibi olamadı zaten. Şimdi de olmayışı çok şaşırtmadı o yüzden.
devlet bu totoşlara 8-10.000 tl maaş da veriyor. türk askerinin geldiği hale bak.
Cok bulaşmayın adamlara. Belki ejderhaları vardır.
demek ki uzmanlara da akıllı telefon yasağı getirmek lazım. bu hal ne amına koyayım?

edit: ikinci videoyu yeni gördüm. astsubaylar da sapıtmış. en iyisi akıllı telefonu ordunun her yerinde yasaklamak. üstünde üniforma olan eline telefon almasın.
Keşke akıllı telefonlar icat edilmeseydi!
Adamlar eğlenmiş ne var bunda..

Robot mu bunlar. ..

Zaten jandarma belli dağdalar yılın 6 ay..

Bırakın kafa dağıtsınlar..

Emin olun sizden benden dağa erkekler..

Seni yolda 2 kişi gelan buraya dese altına işersin .

Bu adamlar göğüs göğüse çarpışıyor..

Taktığınız şeye bakın..
Olum trollsünüzdür lan inşallah eğlenmek suç mu amk hangi mağaradan indiniz?
Bence sempatik olmus vidyolar ayrica kötü bir sey yok ki.
demek ki namaz kılıp dua etmekle askerlik de disiplin de olmuyormuş.
ordu laik türkiye cumhuriyetinin fabrika ayarlarına dönmedikçe her hangi bir bedevi ülkesinin şoparlarına dönüşmeye mahkum.
ee türk askeri kırıtarak şarkı söyleyemez mi 5 dakka amına koyayım hep mi savaşacak ?
Sosyal medyanın artan çekim gücü tüm meslek gruplarını doğrudan etkilediğini biliyoruz. Yaşlı başlı insanların bile buna maruz kaldığına şahidiz; lakin Polis ve Asker gibi kritik ve ciddiyet gerektiren meslek personelinin ciddiyetsiz ve lakayt resimlerini anlamamız mümkün değil.

instagram, polis, asker fotoğraflardan geçilmiyor. Acilen önlem alınması gerekiyor.

Hatta, Fırat Kalkanı operasyonunda canlı yayın yapan, yer bildirimi yapan güvenlik güçlerimiz vardı.
Askerlik disiplin işidir.

Yakışmadı sizlere.

Tamam eğlenecekler tabi eğlensinler de ama bu şekilde değil olmamalı.

bir türk askerine ben bunu yakıştıramadım hatta bir erkeğe böyle videolar yakıştıramıyorum.

Erkek dediğin biraz ağır olmalı, hele ki asker üniforması varsa hakkını vermeli.
Abartmasanız? Siz burda Türkçü sayfaları takip edip vatanseverliğinizi klavye üstünden tatmin ederken bu adamlar gerçekten uyguluyor ve canlarının tehlikede olduklarını bildiklerinden korkuyorlar, tedirginler. Bırakın da kafalarını dağıtsınlar ya yeter.
Hem ayrıca size ne? Belki ejderhası var? *

Görüntüler pek hoş değil lakin eleştirme, küçümseme, kınama hakkı bize düşmez. Kişi kendine baksın, hade annem.
Zaferleri ve mazisi insanlık tarihiyle başlayan her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan kahraman türk ordusu! Ne güzel ifade etmiş ulu önder.
Bu şerefli üniforma altında kılıktan kılığa giren ve bunların videolarını çekip yayınlamanın hiçbir sebebi bahanesi açıklaması olamaz.
Bu kişilerin askerlik mesleği ile bağdaşması imkansız, profesyonellik buysa eğer böyle profesyonel ordu istemiyoruz.
Yazik cok yazik. Bu ordunun bastan asagi degismesi gerekiyor. Bu kadar kutsal bir gorev icra eden bizi dusmana karsi koruyacak koca koca adamlarin girdigi sekillere bak. Bir kere degil tiktokmus telefon bile yasak olacak askeri surecte son zamanlarda bu durumun iyice boku cikti. Askere giden hangi tanidigimi gorsem elinde akilli telefon butun gun sosyal medyadalar. Dunya isik hizinda guclenip giderken bizim bu bos islerle ugrasmamiz dusmana karsi cok kucuk dusuruyor ülkemizi. Askeri makama kizin tekini sokmus aptal aptal videolar çekiyorlar allahim bana sabir ver arkadan da ataturk un resmi cikmis. Ulan kemal pasa yaşayacaktı hepinizin amina koyardi hepinizin boyle asker mi olunur(!)
askeriyede eğitimin bittiğinin kanıtlarından sadece birkaç tanesi. askeri liseler kapatılırsa, liyakatli öğrenciler alınmazsa; okumamış, çer çöp öğrencileri askeriyeye alırlarsa olacaklar buydu zaten.
güncel Önemli Başlıklar