1. 1.
  tsk da türbanlı subay dönemi

  Ne güzel olmuş olandır. Ak parti bir duvarı daha yıktı. Ne laiklik gitti ne de güzel ülkem bak herkes yerinde. Türbanlı anneler oğullarının yemin törenine giremezken artık subaylarımız var. Evet.
  24 -20 ... oytunkaran
 2. 2.
  Askeri disiplini hiçe saymaktır.
  14 -10 ... piercingli gitarist
 3. 3.
  ulan milyonlarca insanın hayatını siktiniz hala türban goygoyu mu yapıyorsunuz?
  12 ... cenkiss
 4. 4.
  Bir milletin ordusu kendine benzemelidir.

  Asker demek her an şehit olmak demektir.

  Bir sürü askerimiz ve polisimiz şehit oldu. Askerimiz, polisimiz Allah ın tesettür ayetini inkâr edip de kefere olarak mı ahirete gitsin, lan dingiller? Rahatsızsanız siktir olup gidin nereye gidiyorsanız!
  7 -11 ... malazgirt40
 5. 5.
  Mantığın ve askeri geleneğin hiçe sayıldığı dönemdir. Üni= tek, forma=biçim demektir. Yani bir kurumda üniforma giyilmesinin amacı tek tip insan yaratmaktır. Kimsenin, Herhangi bir dini veya siyasi simgeye sahip olmayıp toplumun her kesiminden insana eşit mesafede bir duruş sergilediğini göstermektir amacı. Yani bu uygulama saçmalıktan başka bir şey değildir. Eğer günlük yaşamında dini hassasiyetlerin daha ağır basıyorsa, o zaman kendine üniforma giymene gerek olmayan bir iş bulmalısın.
  5 -1 ... kardabi
 6. 6.
  Tskyı göz göre göre bitiriyorlar ve kimse de bir şey yapmıyor.
  Böyle giderse karanlık günler bekliyor bizi.

  Edit; bu entryi eksileyen zihniyeti çok merak ettim. Sanırım Cumhuriyet düşmanı ve vatan haini eksiler bu fikri.
  Ama bir başka ülkenin çöplüğünde bir araya gelen, farklı fikirlere sahip Suriyelilerin durumunu empati yaparak şimdiki yanlışınızı görebilirsiniz diyorum.
  11 -9 ... thelma
 7. 7.
  Subay demeye 1000 şahit de gelse yine inanmayacağım, inandıramazsınız.
  2 -2 ... golgebeyi
 8. 8.
  Çarşaflı kadınların cepheye mermi taşımasıyla ve yeri geldiğinde düşmana cenk ilan edilmesiyle kazanılmış savaşları unutanların anlamsızca hor gördüğü kadın subaydır.

  Bu tesettürlü kadınlar, siz kızlarının başını, kıçını açın diye mi bu fedakarlığı yaptılar?
  10 -13 ... malazgirt40
 9. 9.
  Olmasi gereken gercek ozgurluk olmus .guzel de olmus. Yillarca sacma sapan ayrimcilikla genclerin onune duvarlar oruldu.simdi esitlik saglanmis evet. Ben acik kapali bir fark goremuyorum . Dini duygularin kullabilmasini sevmiyorum fakat ayrim en basindan hataydi.
  7 -9 ... ksrbml
 10. 10.
  düşman saldırırken siper arkasında uyumaya benzemez, trende gezip savaştan kaçmaya benzemez. ülkeyi kurtaracağım diye halkı arkana alıp sonra onlara bir güzel ihanet etmeye asmaya benzemez.
  çanakkale savaşını kazma kürekle kazanan annanelerimiz sipere mini etekle mi koştu sayın hayasız köpek! bu milletin vicdanı da namusu da imanıdır türbanlı-türbansız kadınlarıdır.
  4 -12 ... the salty soldier