bugün

kadının politikadan anlamadığı belli git evine yemek yap bulaşık yıka sen bu işlerden ne anlarsın .
Hanımefendinin onure olmasını sağlamıştır.
Ne sormuş.
konu bulmaya muhtaç yurdum solcusunu keyfe zevke getirmiştir.
trump sadece arkadaş canlısı türk gazetecilerden soru istiyorum dedi arkadaş canlısını özellikle tekrar etti.

hilal kaplanın sorusuna tam olarak şunları söyledi;
onunla çok iyi bir konuşma gerçekleştirdik. aramız çok iyi. birlikte çok yakın çalışıyoruz. aynı zamanda sizin başkanınızla da çok yakın çalışıyoruz. bir çok olumlu gelişme yaşanıyor. kürtler içindeki bir çok grup hakkında söyledikleriniz sizin tanımınız. sizde de bazı gruplar var ve bunları bir kısmı seviyor bir kısmı sevmiyor. sanırım muazzam bir momentum kazandık. ne olacağını göreceğiz. türkiye ile ilişkilerimiz muhteşem. türkiye gelişmiş bir ülke ve muazzam bir ordusu var. türkiye silah alıcılarımızdan biri, en savaşçı ekipmanlara sahipler. en iyi silahları biz yapıyoruz. türkiye bunu uzun zaman önce anladı. muazzam bir gelişme katettik tamam? şimdi başkanına bir soru sor. bu soruyla, gazeteci olduğuna emin misin? türkiye için mi çalışıyorsun.

(bkz: itin götü)
güzide gazetecimiz bu soruyu sorarken, trump'tan "enkaz devraldık" edebiyatı yapmasını bekledi sanırım. malum, kendileri kötü şeylerin sorumluluğunu birilerinin üzerine yıkmayı severler.
Konuşmayı yabancı kanaldan canlı izliyordum. Hilal kaplan mikrofonu alınca trump'ın tuhaf tuhaf mimikleri burada bir malzeme çıkacağının sinyallerini veriyordu. Niye bilmiyorum ama o an aklıma muharrem ince'nin şu meşhur sorusu geldi. bu soruyu sayın erdoğan a sorabilir misin.
hilal kaplanı uluslar arası aktroll statüsüne getirmiştir.
tabiy ki gazeteceyim, hem de havuz medyası gazetecisiyim deseydi keşke.
pembe g.tlü ılık başkan trump bu hareketiyle bağımsız gazeteciliği hazmedemediğini herkese göstermiştir(!) Gazeteci dediğin çekinmeden, sıkılmadan fırsatını ilk bulduğunda "formunuzu neye borçlusunuz?" diye sorabilendir.
ulusal basın denen kaşarlanmış lağım medyası utanmak bilmez.
Normalde hilal kaplanı sevmem tarzını duruşunu beğenmem. Ama dün ki sorusu Trump ı baya zor durumda bıraktı. Yüzüne karşı “ülkemizde 18 terör eylemi yapmış 100 küsür Askerimizi ve sivilimizi katletmiş bir teröristi Saray’da yine ağırlayacak mısınız?” Diye çatır çatırr sordu. Trump ın şekli zAten sorunun haklılığını gösteriyor.

Sağolsun bizim içimizdeki hainler “oo trumptan ne ayar yedi bilezik gibi geçirmiş Trump” falan diyor.
hilal kaplanı zerrece sevmem. bir o kadarda amerikan başkanlarını sevmem. trump olur obama olur bush olur clinton olur. isimler fark etmez hepsi birbirinden beterler. hilal kaplanı da zerrece sevmem demiştim dimi ? neyse güzel soru sormuş. tabi oturduğum yerden atıp tutması kolay ama ben olsam daha açık ve net sorardım sanırım. "yıllardır terör örgütleri yaratıp diğer ülkelerin başına bela ederek yer altı kaynaklarını alıyorsunuz" diye başlardım sanırım.

trump ın yerinde olsaydım ise "sen o ağırlama işlerini besleyip büyütme işlerini kendi başkanına bir sor bakayım o daha tecrübeli salih müslimden katarlı bilmem kimden ışidden falan" diye cevaplardım. yani benim gözümde iki tane zerrece sevmediğim tip ile alakalı "peynir ekmek yiyin ete para vermeyin" mevzusu tam olarak *
görsel
Trump bu lafı boşuna demez.

görsel
Vardır bir bildiği.
Trump hiç bir şeyden anlamıyor diye kızıyorduk. Adamın günahını almışız.
Kadın, abd başkanını köşeye sıkıştıran ve zor duruma düşüren bir soru sormuş,neyin yaygarasını koparıyorsunuz?anlamadım.boş boş konuşuyorsunuz.
trump ' ı bile bu kadından fazla severim.
Kadının sorduğu sorunun ne olduğu ile dahi ilgilenmeyen, akış ne yöndeyse o tarafa savrulan, sırf muhalif olduğu için kendi devletini yurt dışında dahi kim vursa kardır bakışıyla ortada bırakanların ağızlarına dolandığı trump zırvası. Söz konusu kadından gram hazzetmem ama yetti artık bu kuru temelsiz düşüncesizca yapılan yermeler.