bugün

Saçları yüzünden.
ırkçıdır. kadınlarıda insan yerine koymaz.
yayin kuruluslari hilari yi destekliyodu; trump i kotuluyordu. yani akp hilari olsa, trump chp oluyor. abd medyasi da yandas medya.
ırkçı değildir. çevresinde farklı ırklardan çok fazla kişi vardır. önceki cumhuriyetçi adaylardan daha fazla afrikalı/latin/asyalı oyunu almıştır.

kadınları insan yerine koyar. hatta ilk eşi çek, şimdiki eşi sloven olduğunu düşünürsek slav kadınlarını sevmesinden dolayı kadın zevkine şapka çıkarmıştır.

bunun dışında sivri dillidir. kendisini sevmeyenler bu yüzden iyice nefret etmektedir. söylemleri yüzünden tepki çekmektedir. fakat dünyaya terör götüren amerikan imajını değiştirmeye, iş-güç-ekonomi konusunda mantıklı vaatleri sebebiyle başkan seçilmiştir. kendisine oy veren herkes seveni değildir ama kendisini sevmeyenleri çok fazla tahrik ettiği için sevmeyeni çok gibi gözükmektedir.
Kurulu olan global işleyişe ters olduğu için. He tabi bu arada atıp tuttuğu hiçbirşeyi yapamayacak. izin vermezler adama. Daha şimdiden Clinton için söylediği dava açacağım, süründüreceğim laflarından döndü bile.