1. 1.
  ABD Başkanı Donald Trump, Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini açıkladı.

  BD'nin Minnesota eyaletinde bulunan Minneapolis kentinde gözaltına alınırken, polis tarafından öldürülen George Floyd için ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini duyurdu. Trump, “Amerika Birleşik Devletleri ANTIFA'yı terör örgütü olarak ilan edecek” dedi.

  ABD Başkanı, Floyd cinayetinin ardından başlayan şiddet olaylarının arkasında ANTIFA ve diğer radikal sol grupların olduğunu öne sürmüştü.

  Öte yandan ANTIFA, ABD’de 2017 yılında Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarında ortaya çıkmıştı.

  işte trump'ın mesajı: https://twitter.com/realD...tatus/1267129644228247552

  kaynak: https://www.mynet.com/abd...tu-ilan-etti-110106524866
  -1 ... kahraman zorbey
 2. 2.
  polisin abd'li siyahiyi öldürmesini bahane ederek sokakları yakıp yikan, yağmacılık yapıp alakasız insanların mülklerini zarar veren radikal solcu grubun abd devleti tarafından terör örgütü ilan edilmesi durumu.

  https://mobile.twitter.co...tatus/1267129644228247552

  bu antifa grubunun aynı zamanda ypg ile ilişkisi de var. bu konuda hiç umudum yok ama dış işleri bu argümanı kullanmalı. defalarca " bu terör birgün sizi de vurur, bunlara arka çıkmayın" diye açıklama yapmıştı hükümet amerikaya. tabii abd iplemedi. şimdi yeniden bunu abd ye anlatmalılar. tabii dediğim gibi iyi bir diplomasi şart. öyle hayt huytla, eyyy amerikayla olacak şey değil.
  4 ... tenet
 3. 3.
  Kim olursa olsun nerede olursa olsun yakıp yıkan zihniyetin terör örgütünden farkı yoktur.
  ... desifreleyici