bugün

5.bölümde işin renginin değiştiği dizi.
3. Sezon fragmanı yayınlanan dizi.

https://www.youtube.com/watch?v=YpUznQds8p4
Müzikleri çok güzel olan dizi. Özellikle şu müziğiyle beni benden almıştır.

işte o müzik: https://youtu.be/p4zluA60hjs
beğenmeyenide rıza baba siksin...
herkese renkli günler
fazla abartılan balon dizi.
klişe bir konu, klişe bir senaryo, klişe bir seri katil dizisi, klasik bir oyunculuk.. hiç bir etkileyiciliği yok baştan aşağı vasat.
Atmosferi o kadar etkilidir ki insanı dizi çekmeye heveslendirir.
3.sezonu harika devam eden dizi

--spoiler s3e4--
kaçırılan kız büyük ihtimal
yeni bir yüz olmayacak
--spoiler--
3x6 sı harika olan dizi bu dizi gerçekten dünyanın en iyi dizisi aslında aksiyon konulu dizi olmasına rağmen bu aksiyonda karakter derinliklerine inerek hepimizi kendisine bağlıyor.
3.sezon 7.bölüm sezonun en iyi bölümüydü bu sezon gerçekten çok iyi gidiyor.
Oturup sadece diyalogları için izlediğim tek dizi. Rust amcanın sesi de dizinin felsefi atmosferine pekala yakışıyor.
Hakkında Detaylı bir entry girmem gerekirse çok uzun sürecek olan dizi. Belki ilerki zamanlarda aklıma eserse girerim.

Ama

Şu "2. Sezon ne abi bok gibi" diyen tiplere ayar oluyorum kardeşim. Eyvallah ilk sezonun kalitesine, matthew mcconaughey ve woody harrelson'ın oyunculuklarına hiçbir şey erişemez de 2. Sezonu silip atmak hayvanlıktır afedersiniz. 2. Sezon sırf soundtrackleri için bile izlenir ki konu biraz kopuk olsa da ben oyunculukları da beğenmiştim.

(bkz: colin farrell)
(bkz: rachel mcadams)

3. Sezon hakkında tam yorumum yok çünkü hala bitirmedim. Sonuç olarak favori dizilerimden, anlamı ve yeri büyük...
Bence "season 2 is good. Season 3 is better. But Season 1 is the best."

3. Sezon da bugün itibariyle bitti. Son 2 bölüme gelene kadar epey karın ağrısı yaptıysa da finaliyle tatmin etmiştir.

Bir gün ilerde kendi dizimi çekecek olursam esin kaynağım bu dizi ve müzikleridir biline!
ilk sezonuna hayran kaldığım dizi. hele rustin cohle resmen benim düşüncelerimle konuşuyordu. eğer telif yemeseydi internette 5 6 kere daha bitirirdim.
ilk sezonu izledikten sonra ikinci sezonda karakterlerin değişmesi sebebiyle izlemeyi bıraktığım mükemmel ötesi dizidir.
“In eternity, where there is no time, nothing can grow. Nothing can become. Nothing changes. So death created time to grow the things that it would kill and you are reborn but into the same life that you've always born into.” Böyle bir replik geçen 2010’ların kaliteli ve mutlaka izlenmesi gereken dizilerinden. Polisiye ve felsefe harmanlanmış. Türün sevenleri çok rahatlıkla açıp izleyebilir hemen.
Özellikle ilk sezonu izlenesi dizi. O karanlık ve ölü yapısına bir de soundtracki eklendiğinde diziyi bir üst boyuta taşıyıveriyor.
ilk sezonu muhteşem bir introya sahip, kendisi de muhteşem olan polisiye dizidir.
https://youtu.be/p4zluA60hjs
ilk sezonunda matthew mcconaughey'in oyunculuğuyla diğer aktörlerin kemiklerini çatırdattığı dizi. Diğer sezonları ilk sezonun tadını vermedi.
Adaleti sağlamak için zaman zaman adaleti aşıp faillere numaralar yapan idealist ve marjinal dedektiflerin ustaca örülmüş hikayelerini anlatan kült dizi. Özellikle mc conaughey çok başarılıydı.
true'nun 47 gündür cevap aradığı dedektivdir...
Ocak ayında dördüncü sezonu 'night country' ile geri dönecek HBO dizisi. Sabırsızlanıyoruz.

--spoiler--
soluk bir güneş, uçsuz bucaksız buz tabakasının üzerinden gücünü kaybeder ve son zerresi de hızla küçülerek yok olur. dünyanın bu kesiminin bir ay içinde göreceği son güneş budur.

-jenerik akar-

kuzey kutup dairesi'nin 250 km kuzeyi.
ennis, alaska.
17 aralık.
yılın son gün batımı.
--spoiler--