1. 1.
  özdemir ince nin bugünkü hürriyetteki yazısının başlığı. kendisine trt çalışanlarından gelen bir e-maili aynen aktarmış. olayın vahametini anlamak açısından okunmalı.
  3 -4 ... leblebi tozunun hastasiydim
 2. 2.
  gayet sürece uygun bir vaziyet. trt devlet kanalı olduğuna ve devletin başında da imamlar olduğuna göre trt de imamların olması kaçınılmazdır.

  60 lardan beri radyo, ne kadar güçlü olduğu anlaşılarak hep el üstünde tutulmuş, hatta ihtilallerde alelacele radyolara en konulup burdan vaziyeti bildirir mesajlar yayınlanmıştır. şimdilerde televizyon denen multi iletişimsel hakimiyet canavarı da aynı işlevi görüyor.. dolayısıyla devlete konan insanların da radyo televizyon kurumuna yayılmaları ne kadar iç kanırtsa da oluyor, olacak..
  -1 ... kelt
 3. 3.
  iktidarda olan partilerin kendi adamlarını getirmesinden kaynaklanan bir işgaldir. özellikle koalisyonsuz hükümetlerde daha fazla görülür. farklı dönemlerdeki iktidarlar için;
  (bkz: trt yi ülkücüler işgal etti)
  (bkz: trt yi komünistler işgal etti) *
  1 -1 ... cece
 4. 4.
  staj yapan arkadaşlardan duyduğum kadarıyla maalesef gerçek olan önerme üstelik bu çok azı gerçek hali içler acısı.

  hadi bunları geçtimde ortada onca iletişim mezunu,piyasada tecrübe sahibi olmuş insan * varken neden bunları işe almıyorsunuzda bilgisizleri işe alıyorsunuz dedirten haberdir. *
  1 -7 ... saparmuradniyazov
 5. 5.
  (bkz: çankaya yı imamlar işgal etti)
  (bkz: 367)
  (bkz: herseyi chpden beklemeyin)
  -2 ... meureate
 6. 6.
  tek yol'un demokratik bir devrim olduğunu gösteren haberlerden birisidir.
  1 -3 ... che guevara
 7. 7.
  problem yöneticilerin dinsiz beya dindar olmaları değil o göreve uygun olup olmadıklarıdır. maalesef ülkemizde göreve insanlar liyakat yerine eş dost ahbap çavuş yoluyla getirildiğinden böyle abukluklar ortaya çıkıyor. kişinin yeteneklerine veya özelliklerine bakılmaksızın bizden-bizden değil diye atama yapılırsa böyle olur.
  yoksa hem dindar hem de yayıncılıkta uzman bir kişiye kimsenin itirazı olmaz. bahsedilen kişi görevi layıkıyla yapabilecek donanıma, kariyere sahipse görev yapmasında bir beis yoktur.
  4 ... teka
 8. 8.
  hayattaki tek fikri, dindar ve yerli insanlardan nefret etmek olan bir adamın, höykürmesi..
  6 -4 ... akeem alojuwon
 9. 9.
  mollalıktan başka bir vasıfları bulunmayan cihan haber ajansı kanal 7 zamançalışanlarının devlet kanalı trt'ye akıtılması olayıdır.
  1 -4 ... david addison
 10. 10.
  devlet memurluklarında gerçekleşen kadrolaşmanın bir başka ifadesidir.
  maalesef 7 yıllık iktidar döneminde bu kadrolaşmanın adı bu şekilde de adlandırılabilir.
  1 ... bachus80