bugün

her ne kadar ömer üründül'ün basketbol yorumlaması eleştirilse de trt'nin bir kanalını neredeyse tamamen olimpiyatlara ayırması ve neredeyse bütün spor branşlarını ekrana getirmeye çalışması ile takdir edilecek durumdur.

bunu da sadece 50 kişilik bir personel ile yaptığı söylenmektedir.

inşallah daha çok personelle daha kaliteli yayınlar izlenir.
kaç gündür sövdüğüm trt kanalının başarı olduğunun iddia edilmesi durumu. bizim sporcularımızın müsabakaları dururken abidik-gubidik organizasyonları vererek fıtık etmişlerdir efenim beni. boks maçı var bizim gençlerden birinin trt badminton müsabakası veriyor, neymiş efendim pekin'de badminton çok ilgi görüyormuş. yetmedi basket maçlarının başladığı ilk gün ispanya-almanya maçı dururken gittiler gene senkronize bilmem ne mücadelesini verdiler.yetmedi yine bizim sporculardan birinin müsabakası var ama bunlar gittiler judo maçı verdiler ki final maçı felan da değildi.
jimnastik sporunu gazi üniversitesi besyo bölümünden bir uzmanın yorumlaması hoş. ancak diğer sporlarda bu neden düşünülmemiş yada ömer üründül ile geçiştirilmiş anlamak mümkün değil.
türkiye olarak olimpiyatlarda sergilediğimiz performanslara denk bir başarıdır.
pek de katılamayacağım durumdur. trt1,trt2,trt3 ve trt4.. bunlardan sadece trt 3 olimpiyat oyunlarını yayınlamaktadır. aynı anda 4-5 spor branşında müsabakalar devam ederken, bunları sadece tek kanala sıkıştırmak trt'nin bu konuda çok da başarılı olduğunu göstermez. geçenlerde hıncal uluç'da trt'yi eleştiren bir yazı yazmıştı. çok haklıydı. ayrıca futbol yorumlarıyla tanıdığımız ömer üründül'ün basketbol ve voleybol maçlarında yorumcu olarak bulunması da yadırgadığım bir durumdur. tamam belki futbol dışındaki sporları da izliyordur. ama yaptığı yorumlar bir basketbol ya da bir voleybol maçı için çok çok yüzeysel.

tsi olimpiyat müsabakalarının devam ettiği 05.00-19.00 saatleri arasında banttan yayınlar vereceklerine, devam eden farklı spor müsabakalarını canlı yayınlasalar çok daha keyifli olurdu.

allah'tan eurosport var da alternatifimiz oluyor. kürek yarışları izliyoruz, kano izliyoruz, daha az popüler spor dallarını izleme imkanı buluyoruz..
2012 olimpiyatlarında da aynı makus talihi yaşamamıza neden olan başarı değil başarısızlıktır.
tüm olimpiyatları eurosport dan izlemiş biri olarak konuşuyorum ki ortada bir başarı falan yoktur. kıyas yapabileceğiniz başka bir yayın izleseydiniz eğer ne demek istediğimi anlardınız.
(bkz: eline yüzüne bulaştırmak)

böylesine büyük bir organizasyon ancak bu kadar kötü yayınlanabilirdi. (bkz: yıllardır trt 1 de oynayan gizemli çin dizisi) yerine aynı saate denk gelen diğer spor dallarından yayın yapılamaz mıydı? insanlar cimnastiğe, yüzmeye, eskrime, atıcılığa vb mahkum edildi. ben severim, bir başkası sevmez. sonra izlemedi diye de "cahil" yaftası yer. tümü trt'nin başarısızlığındandır. demek ki 50 değil 500 kişi gerekiyormuş.