bugün

şeriat özlemlerinin bir parçasıdır.
(bkz: küstüm oynamıyorum)
binbir türlü oyunların döndüğü bir yarışmaya katılmama kararıdır, takdirle karşılıyorum.
Eurovision un çok zoruna gitmiştir.
yıllardan beri katılıp her türlü iyi niyete rağmen politikanın önüne geçilmeyişinin anlaşılması. en son eurovision yarışmasında da kazananın şarkı olmayıp ne olduğu belli olmayan biri olması da trt'nin haklı olduğunu ortaya çıkarıyor. körler sağırlar birbirini ağırlayacak biz de onlara oyuncak olmaya devam edecektik. geç bile alınmış karar.
sadece bir şarkı yarışmasıydı.

duyan da eurovision gecesi israil saldırısına uğruyoruz sanacak.

şarkı arkadaşlar şarkı. müzik yarışması sadece.
pardişah tayyyipin emriyle alınmış cahilce bir karardır. bu kadar cahilce bir bakış açısı olamaz. bütün ülkeler yaklaşık 60 ülke yarışmaya katılıyor hiç bir ülke yarışmayı boykot etmiyor bir tek diktatör tayyipin lafıyla biz yarışmaya katılmıyoruz.

bu yarışmada ülkemizin reklamı da oluyor bütün ülkeler kendilerini tanıtmak açısından katılmak istiyor biz bir kişinin kararıyla yarışmadan çekiliyoruz. vay anasını.
çok yerinde bir karardır.

ingilizce şarkı ile katılıp nasıl ülke temsil edilebilir ki?

trt'nin katılmama kararı belki benim düşünme şeklime uymasada sonuçta benim istediğim oluyor.

özellikle bayan şarkıcılar katıldığı zaman nefret ediyordum.
mantıklı inattır. yarışmanın kurucusu olduğu için direkt finallere katılan ülkeler var eurovision'da. böyle saçmalık mı olur? oylama sistemi ise zaten başlı başına ayrı bir vaka. bence çok yerinde bir karar. yarı finallerde elenmeyecek olsak saçma sapan şarkıcılarla protesto edebiliriz aslında o daha da güzel olurdu.
aslında son yıllara bakınca başarılı sayılırız katılmamız gerekir.