1. ?.
  gayet papaz (perma) ve kulak hizası saçlar, gözlerde şişe dibi camları olan gözlük, üstünde çoban salatasını aratmayan renklerle bezenmiş 90ların vatkalı moda kazağı, altında alakasız pileli bir etek ve bitabi siyah ince çorap giymiş bir kadınla, her zap yapıldığında aniden karşınıza çıkıp sizi bunalıma sokan yayınlardır bunlar. Tıpkı rengi çok kötü olan ve 90ların başında yayınlanan diziler gibidirler.

  trt zaten gayet ciddi bir kurum, insanın içini sıkan, bayan bir yayın ilkesi var. gece yayınladığı filmler haricinde hiç bir atraksiyon yok kanalda. yılbaşında tarkan'ı falan çıkardı ama yok olmuyor işte. Eee ders demek eşittir sıkıntı, bunalım, fragmanın "birazdan çalışacam anne" olduğu dert.

  bir kere seni o tipinle kim dinler? zaman içinde yolculuğa çıkmış gibi duran tipine bakmaktan ve çocukluk yıllarına dönmekten öteye derse kim konsantre olur Bi de bana? tv'nin rengi kaçmış, ishal olmuş ekranına bakıp ruhum kaçıyor lan sizi göz ucuyla izlerken...

  hele o almanca ingilizce derslerine hiç girmiyorum bile. iki 80'lerde kalmış erkek, 80'lerle 90'larda sıkışmış iki kız, kahverengi bir koltuk, saksıda çiçek, her taraf gri, flu bir görüntü. ruhumu biliyor, ömür törpüm oluyorsunuz. türkçe de karşılığı olmayan present perfect tense gibisiniz. siz bitiyorsunuz etkiniz sürüyor şerefsizim.

  Tanım: renginden mütevellit hayata küsüp kabuğunuza çekilmenize sebep olan Koy oraya son moda, tarz güzel bi kadın koy, bak açıktan da olsa okumayan kalıyo mu yurdumda bi tane dedirten yayınlardır.
  10 -3 ... nukleerella
 2. ?.
  (bkz: rezzan mutlu ile finansal yönetim analizi)
  3 ... mulayim
 3. ?.
  çok süper devamlı izliyorum. eğlenirken bilgileniyorum.
  3 -1 ... trexxxxx
 4. ?.
  trt 4'den izlenebilen, hd kalitesinde(!) olan yayınlardır..
  2 ... minik mavi balina
 5. ?.
  insanı tripten tribe sokan psychedelic derslerdir bunlar. hiç unutmam trt nin tek kanal olduğu zamanlarda kimya dersi başlarken kime ait olduğu bilinmeyen bir el erlenmayer içinde mor bir sıvıyı sallardı. ben de küçük bir çocukken o kabın biçimsizliğiyle ve sıvının alışılmadık rengiyle halülerden halülere koşardım. bir de o korkunç müzik. ha trt açıköğretim kimya dersi ha clementine anasını satayım. o derece yani. geceleri rüyama girerdi. sonra analitik kimya alınca kabuslarım son buldu. çok sonralarıdır toplum arasına karışmalarım.
  3 ... delikedi
 6. ?.
  ders ingilice;
  kayl masters(hatırlarsan) tarzı at yelesi misali sarı saçlı çılgın genç adam karşısında yine aynı ton sarı renk saçlarla aynı tipin kadın versiyonu.bel kısmı neredeyse gögsünde olan pileli kot pantoları vardı bide.

  - what is your name
  + my names kayl

  fonda konuşan ses;
  - what is your name
  + my names kayl

  - what is your name
  + my names kayl

  böyle gider bu...
  1 ... sustum
 7. ?.
  akpullerin, "izliyorsa para versin aunagoym!" gibi gayet yaratıcı bir nida ile trt kanununda değişiklik yapılmasını öngören tasarı da milletin cebine aktığı yayınlar.

  öyle ya satmadık bir halkımız ve eğitimimiz kalmıştı. bir yerden başlamak lazım.

  para verin laaan! oğluma yeni yat, yök maşasına yeni zırhlı araç alacağız, çankaya köşkünün bütçesini %100 arttırdık ama kesmemiş bizimkini, bi %100 artış daha yapacağız. hadi be hacı, bak biz mazlumuz, eziyorlar bizi, %47 oy verdin cebindekini de versen ne çıkar ki, gerçi hala vereceğin bir şey daha kaldı ama şimdilik dursun, lazım olunca biz mazlum ayağına yatar, bayıra karşı hadi bakalım deriz.

  bravo türkiye.

  el condor pasa diyorum, yerde sürünüyorsun, ölmeni bekleyen, tepende dönen kuşlar var ve sen hala bu akp-abalara "aaaa ne güzel kuş! tepemde uçarak beni koruyor, şirin şeyler" diyorsun.

  uyan artık yuh!

  derinek : chp ve mhp tasarıya haliyle karşı, dtp ise iki kanallı çalışıyor, ne karşı ne yanlı.
  1 -1 ... kackelacka
 8. ?.
  içinde anlatım bozukluğunu bi hayli barındıran yayınlardır.*
  -1 ... alone with everybody
 9. 1.
  iktisat, maliye, hukuk gibi ictimai bilim dallarında sokaktaki vatandaşın bile anlayabileceği basitlikte ve açıklıkta kitapları olan yayınlardır. şimdi kimse laga luga yapmasın bence yayınlar son derece basit ve yalın. ancak pdf kitapların internet sitesinde öğrenci olmayanlara kapanması çok kötü olmuş.
  ... dis guclerin oyunu