bugün

yapamamışsınız.
9. sınıf bugün ilk dersimiz #tarih.
kızçem ile birlikte derse girdik şu an.
görsel

konular çok yüzeysel geçiyor.
zaten türk eğitim sisteminin sıkıntısı bu.
çocuklara ezberciliği dayatıyorlar, oysa konunun özünü ve felsefesini kavramaları sağlanmalı, sonrası zaten kendiliğinden gelir.

sen çocuğa konunun özünü anlat, o çocuk farklı kaynaklardan araştırarak öğrensin. ancak bu şekilde bu ülke biryere varabilir.
yoksa 7/24 ders anlatsan bir şey olmaz.

dersten spoyler veriyorum;

--spoiler--
bedevi kabilelerinin başındaki kişiye reis denir...
--spoiler--

malesef doğru, örnek türkiye...bir bedevi ülkesi haline gelen türkiye'nin başındaki kişiye de "reis" diyorlar.

edit: oha hoca değişti. bu uzaktan eğitim süper bişi lan. keşke bizim zamanımızda olsaydı.

edit-2: teneffüse çıktık, ders sadece 28 dakika sürdü. şimdiki dersimiz kimya olacak.

edit-3: şu an kimya dersindeyiz, kimya dersini anlatan şahıs 5 para etmez, anlatım sıfır, derse hakimiyet sıfır. çok mu aradınız bu hocayı? bu hoca çocuklara ne verebilir?
Hoca dediğin daha ilk dakikada duruşuyla öğrenciye hakimiyet kuracak. öğrenciye hakimiyet kuramayan hoca taşak oğlanı olmaya mahkumdur.
çocuklara bu tipler ders anlatıyorsa bizi gelecekte içi boş ve kayıp bir nesil bekliyor. şimdiden geçmiş olsun.
bu kanalda adnan menderes'in idam görüntülerinin yayınlandığı kilometre taşları adlı animasyon biyografi programı, aslında tif yapım tarafından 2012 yılında trt okul için yapılmış. fetö'nün devlete sızmasının zirve noktaya geldiği yılda yani.
https://www.youtube.com/p...9w-tuk3l66OCubwuK7HJLCfNp
Çocuğunuzun ipini devletten alıp kendi kendinizin eğitmesi gereken zamanların çoktan geldiğini tespit eden kanaldır.

Hala ne duruyorsunuz? Kendiniz rehberlik etsenize yavrularınıza? Bir diploma alacak diye neden zihnini zırvalarla dolduruyorsunuz ki? Neden bir kağıt parçasının kontrolü devletin eğitiminden geçiyor diye buna boyun eğersiniz ki?

Gerçi sizler ne kadar özgür ve ilerici düşünüyorsunuz ki çocuğunuzun özgürlükçü bakış açısını kaybedip kaybetmemesi sikinizde olsun??
Ulan şimdiki gençler bırak evden ders çalışmayı ders dinlemeyi
Adamlar 7/24 okuldan kaçma derdinde..
bugün içeriğini, eksiklerini ve daha iyi nasıl oluru konuşabilecekken hükümet yine şaşırtmayan bir hamle ile çocuklara siyasal fikrini aşılamaya çalışarak projenin önüne geçmiş oldu. bu ülkede kitlelere hizmet vermenin ön koşulu propaganda yapmaktır, bu bir kez daha tescillendi. çok yazık, bu çocuklara.
Hocalar ders anlatamıyor. Tabii onlar için düşünce evet ekran karşısında herkes heyecanlanır. Keşke youtubetaki gibi hocalar olsaymış.
Lise yayınlarının flaş tv programları tadında geçmesini bekliyoruz.
Adnan Menderes’in idamını göstermelerini takdir ettim. Çocuklar 5 yaşında değil sonuçta. Ortaokula giden çocuklar bunlar.
internette o kadar ders videosu varken bu ne ne idüğü belirsiz kanalları çocuklarınıza izletmeyin. adamlar adnan menderesin idamını izlettirdi çocuklara skandala bakar mısınız? milli eğitim bakanı da dalga geçer gibi açıklama yapıyor. "gözümüzden kaçmış".
neden bu ülkede çocuk yapılmaması gerektiğini bir kez daha hatırlatan kanal.
Ortaokul öğrencilerine, Adnan Menderes'in idamını anlatan bu filmi izletmiş.

https://twitter.com/Kemal.../1242040458580307970?s=20

neden küçük çocuklara bu film izlettirilmiştir anlamadım.
Çocuğum olsaydı tv'den sileceğim kanal.
ülkenin tüm eğitim sistemini gözler önüne serdiği için korona nın birkaç pozitif getirisi olarak görülebilir.

yazıklar olsun.

ilahiler, adnan menderes in idamının animasyon görüntüleri..

ziya selçuk hiç yakıştıramadım sana.

ülke boka batmış bir siyasal islam çukuru.
görsel