bugün

kanal d, show tv, atv gibi kanallarda yer alan dizilerin çok eleştirilmesi sonucu etraftan duyulan "aa trt nin dizileri şahanedir", "muhteşem yüzyıl mı? bırak yeaa sakarya fırat var trt de onu izle", "abi trt dizileri çok sağlam ya" cümleler sonucu trt dizilerinin kaliteli sanılmasıdır. halbuki 1-2 bölüm izleyin ne güldürüyo ne düşündürüyo amuğa koyim. geçen yine övdüler bu trt dizilerini yine oturdum izledim. yok abicim bi sike benzemiyo. çok kaliteliymiş, abartma yokmuş, reyting kaygısı olmadığı için adamlar düzgün iş yapıyomuş. siktirin lan.
iyi de herkes her diziyi beğenecek diye bir kaide yoktur ki. beğenmeme hakkı da vardır insanların. anlamadığım şey neden heyecan yaptınız bu kadar?
leyla ile mecnun harici diziler için yanlıştır.
bi çay koy da içelim demek istediğim yazarın sikindirik tespiti. vre melun leyla ile mecnun gibi absürd komedinin tüm inceliklerini sergileyen bir yapıma kaliteli demeyeceksek neye diyeceğiz. çay da koyamazsın sen vazgeçtim siktir git nescafe yap.
trt dizileri...içinde bulunduğumuz yüzyıllda Türkiye'nin yüz karası olarak nitelendirilen,konuları hep aynı olan sapır salak dizilerdir...
show tv veya atv'nin her yaptığı dizi müthiş mi? yayından kalkan rezalet diziler oluyor mu?
bir kanalın yaptığı her iş on numara olmadığı gibi çok kalitesiz demekte cahilliktir veya *kıskançlık eseridir.

şimdi için konuşursak leyla ile mecnun,seksenler,kurt kanunu gerçekten çok kaliteli ve başarılı diziler. ben izlemesemde mor menkşeler'inde epey bir izleyici kitlesinin olduğunu biliyorum.

ne yazık ki ülkemizde bazı kavramları,kurumları laf olsun diye eleştirince kendini aydın,bilgili,otorite olmuş sanan, ergen zihinli enteller epeyce var.
Ne ışık kullanmayı bildiğimiz, ne senaryo yazabildiğimiz, ne de kamera açılarıyla güzellikler yaratabildiğimiz ülkemizde sektör sana bu sayılan imkanları vermiyorken her kanalın işi nadiren belirli bir seviyeye ulaşmaktadır. Disney'in çocuk kanalı için yaptığı ergen oyuncularla bezediği dizileri bile şu anda televizyonlarımızda yayınlanan dizilerimizin yüzde 90'una on basar.