1. .
  sözlükten pılını pırtını toplayıp kanada'ya yerleşen seovi'nin trt 2'de yayınlanan bir tartışma programında 4 saat boyunca şok edici iddialarda bulunmasına yol açabilecek, dahası bazı sözlük moderattörlerine hakaretler yağdırmasına neden olabilecek canlı yayın. bir kamu kuruluşunda böyle bir rezalet, pes doğrusu!
  5 -1 ... yeni pijama kokusu
 2. .
  seovi den "o eksileri işkence altındayken verdim." itirafını duyabileceğimiz yayın.
  2 ... benbunlarikimseyeanlatmadim
 3. .
  muhtemelen seovi'yi kafasında kese kağıdıyla göreceğimiz olaydır.
  3 ... salca
 4. .
  seovi'nin "yine olsa yine yapardım" diye küstah açıklamalarla birlikte zaman zaman pişmanlık belirtileri gösterdiği yayın.

  stüdyodaki tombiş teyzeler seovi'yi sıkıştırdıkça "ama bu yaptığın ayıb senin ayıb!" dedikçe seovi iyice çığrından çıktı. telefonla, canlı yayına bağlanan sözlük yazarları seovi'ye can alıcı sorular sordular. bende telefon açtım ama hatlar çok doluydu, düşüremedim. aynı zamanda canlı yayında bir de diyanet'ten hoca vardı. seovi, sinir harbi geçirdiği zamanlarda (insanlar da çok üstüne gittiler ama..) hoca "yapma evladım, allah eksi verenleri sevmez.. sakin ol" diye telkinlerde bulundu. şöyle sorular geldi birde;

  "seovi'nin bu yaptığı kul hakkına girmiyor mu?"
  "seovi'leri ahirette bekleyen azaplar ne?"
  "seovilikten tövbe edilerek çıkılır mı?"
  "öbür dünyada günahkar ve tövbe etmemiş seovi'lerin halini görebilecek miyiz?"

  hoca, seoviler hakkında çarpıcı ve daha önce kimsenin bahsetmediği gerçeklerden bahsederek insanları aydınlattı. "seoviler erkekli-dişili bir yaşam sürmektedir. doğarlar, yaşarlar, ürerler ve ölürler. inançları ve idealleri vardır. seoviler, bu alemde bir başka boyutta bulunan ibnelerdir." diye kısa ve net bir şekilde seovilerden bahsetmiştir.

  seovi ise yalnız olmadığını, örgüt gibi çalıştıklarını itiraf etti. "diğer seovi arkadaşlarımla bu yola beraber baş koyduk, sanıldığı gibi sapkın ilişkilerimiz yok. hatta ben evli barklı bi adamım ama ne eşime, ne çocuklarıma seovi olduğumu asla söyleyemem.." gibi laflar söyledi seovi.

  yayının sonlarına doğru seovi imana gelecekti nerdeyse..

  hoca: hadi evladım.. yapabilirsin. tövbe et, sende diğer insanlar gibi olabilirsin. şu dediklerimi tekrarla. niyet ettim allah rızası için..

  seovi: niyet ettim allah rızası için..

  o sırada, yaşlı bir sözlük yazarı (çok çekmiş ama adam bundan..) seovi'ye hakaretler yağdırarak hakkını helal etmediğini söyledi ve seovi'nin tövbesinin kabul olmayacağını bağırarak söyledi. sunucu, duruma müdahale etse de seovi çok içerledi bu duruma. hışımla yerinden kalkarak, "daha da gelmem canlı yayına. bok bulursunuz lan beni itler!" diyerek yayını terk etti. aldığım istihbaratlara göre seovi, bu yayından sonra iyice azıtmış ve pc başında deli gibi herkesi eksiliyormuş, sadece çişe kalkıyormuş adam. diyenlerin yalancısıyım ben valla..
  4 ... slywitch