bugün

trt 2 deki bonus kafalı ressam amca yani. fırçayı iki vurup dev gibi ağaçlar yapıyordu. ama ben o yaştayken üzerine elma çizilmemiş ağacın benim için sanatsal pek bir değeri yoktu.
(bkz: adam ölü beyler).
resim yapma programları ile daha kolay olan iştir. gerçi van dayk renkleri mevcut değildir.
Bob rossi resim yaparken resim denemesi yapmaktır. lakin onun kadar resimle içli dışlı olup konuşabilmek her baba yiğidin harcı değildir.
"gordugunuz gibi ne kadar kolay" dediginde ekrana kafa atmak gelirdi insanin icinden.
minik mutlu bir ev yapmanın yeteneksiz insana nasıl mutsuzluk vereceğinin kanıtıdır. burda yapılmışı varsa ben onu alayım.
resim yapma yetenegi olmayanların denemeye çalışmamaları tavsiye edilen eylemdir. *
bu durumun sonunda genelde kişiler yaptığı resmi yırtıp,çöpe atarlar.
kucukken hayranlıkla izledigim bu adamın buyudukten sonra "hımm.. belki de burda bir agac vardır" ve akabinde "hımm.. evet gercekten var" gibi soylemlerine yarılmama sebep verdiğinden gulmekten yapamayacagım eylemdir.
amcanın geniş fırça arşivi ve el çabukluğu nedeniyle, tv'ye bakıp resmin nasıl yapıldığını kavramaya çalışan seyircinin şaşkınlıkla, "ee şimdi napıcaktık ya" diyerek son verdiği, genelde mavi gökyüzü yapıp bıraktığı* eylem.
(bkz: 25 dakikada bob rossla resim yapmak)
resim aşkına bile gerek yoktur aslında. birkaç kez izledikten sonra sevgili bob ross kendisi aşılar zaten onu. merak çoğalır. dikkatlice izlenen resimlerden sonra program kaydedilmeye başlanır. hazırlık yapıldıktan sonra kayıtlardan adım adım, gerektiği yerlerde durdurup incelenerek uygulamaya çalışılır.

her deneme şaheser olacak diye bir garanti vermezdi zaten. sabır ve azimle başarıya ulaşılması muhtemel olan eylem.
rossi öldüğünden dolayı gerçekleşemeyecek olan eylemdir.
imkansızın peşinde koşmaktır. çünkü adam gölde ördek çizerken birden ne olduğunu anlamadan o ördek jetskine dönüşür, ağaç çizerken birden ağaç dağa dönüşür vb. bence bu adamla kapışacak tek rakip filli boya reklamında ki halısahadan kaçmış boyacıdır.
büyük bir ihtimalle gerçekleştirilemeyecek olan eylemdir. Zira adamda öyle bir yetenek vardır ki rastgele çizdiği şeyler bile anlamlı birer obje olur ve muhtemelen bu yetenek sizde yoktur.
dünyanın en zor işidir. başarıya ulaşmanın tek yolu o amcanın bir gün cin ali cizmesidir.
'ayyyy bi benim yaptığıma bak bi onun yaptığına.Ama onun boyaları kaliteli o yüzden güzel oluyo onun çizdikleriii \' cümle grubunu duymama neden olan aktivitedir.
artık kesinlikle böyle bir istekte bulunmamakta fayda vardır. zira adamın hakkın rahmetine kavuştuğuna dair kuvvetli söylentiler vardır.
bir saat sonunda yine ve yine boş, beyaz bir kağıttır.
onunla beraber resim yapmak ama sonuçta onun resim, senin karalama yapabilmekten öteye geçemediğin olay. ne kadar kasarsam kasayım bir türlü onun gibi yapamıyorum. ne yapalım allah vergisi bu işler en iyisi o yapsın, biz izleyelim.
ona göre ilkokul boyama kitabınıdoldurmayla eş anlama gelen fiil..
bakarak olsaydı tüm kediler kasap olmuştu felsefesini güden nostaljidir. *
her defasında insanın psikolojisini bozacak bir tonda,bakın ne kolay şimdi burada bir ağaç var..evet,şimdi birde bulut,hoop.işte bukadar basit.. sözleri ile resim yapmaya çalışan orta ve üstü yaşlı herkese sinir krizleri geçirten güleryüzlü adam.
o fırçasını boyaya batırıp resme sürdüğünde çimenlik, ben sürünce yeşil bir çizgi olmasından sonra birlikte resim yapmayı bıraktığım, ama her denk gelişimde izlediğim bob ross'un sevildiğini "resim yapan amca" statüsüne erişmesiyle gösterdiği başlık.
eğlenceli geçecek iştir fakat.bu işin sonunda ressam amcamızla resmi yapan şahsın resimleri arasındaki fark inanılmaz derecede farklı olacaktır.Kimde var o amcadaki zeka,deneyimlilik!
güncel Önemli Başlıklar