1. 1.
  resim yapacağınız şeyin yüzeyi beyaz olsa da titanyum beyazı yüzeyin üstüne sürülür. iyice yayılır. tablonun üst kısmına vandayk kahverengisini sürülür elinizdeki dyo boyadan aldığınız fırçayla. ''çok kolay oluyor çok kolay oluyor değil mi?''der o. siz de ''ulan daha bi bok yapmadık ki'' dersiniz. normaldir. resmin alt kısmına fıstık yeşili sürüp * iyice yaydıktan sonra der ki ''şimdi ağaç yapıcaz ince fırçayla''. ince fırça alınır ele ve ağaçlar çizmeye başlanır. çiğ yumurta sarısıyla güneş yapılır ki en kolayı odur. bütün bunlar tamamlandıktan sonra ağaçların yanından geçen nehiri mantar beji renginden yapılır. o arada yine ''çok kolay değil mi?''der. sinir olursunuz. resmin üst kısmına tepe yapacağız şimdi dediğinde işlerin o an da karışıcağını anlaşılır. tepe yapmaya başlanır. vandayk kahverengisi ve titanyum beyazını karıştırarak ismi bilinmeyen bir renk bulunur. pek mutlu olunur. tepe yapılır ve resim biter. onun yaptığı resim inanılmaz güzellikte bir manzara resmi olur. onun gibi usta olunmadığından bazı erkeklerin yaptığı resim bir hatuna benzer. tabi bazı insanların tepe anlayışı değişik olur.
  14 ... pulp fiction
 2. 2.
  (bkz: resim sevinci)
  (bkz: joy of painting)
  (bkz: bob ross)
  2 ... atan alir spor
 3. 3.
  ilk önceleri hayran olduğunuz amcaya, bir müddet sonra kin beslemeye başlanır.
  sizin yaptıklarınız, onun yaptığı gibi olmamaktadır.

  sonra onun söylediklerini yapmaktan vazgecersiniz.

  cubuktan adam yaparak kırılan gururunuzu tamir etmeye çalışırsınız.
  6 ... pilotmont
 4. 4.
  (bkz: rahmetli iyi adamdı) *
  4 -3 ... karga
 5. 5.
  daha ben yazı yazamazken mevcuttu bob ross.. annem de resim yapmayı seven bir kadın olduğundan büyük bir sabırla her pazar günü salondaki sehpanın canına okumamı izleme pahasına da olsa beni kıramaz getirirdi ablamın resim dersi için aldığı yağlı boyaları.. sonra bildiğiniz uyduruk resim bloklarına daha da uyduruk suluboya fırçalarını kullanarak o güzelim boyaları (bkz: pebeo) ziyan etmek suretiyle yağlı boyayla resim yapmaya girişirdim.. asla onun kadar seri olamadım asla o kadar güzel çizemedim yaptıklarım hiçbir şeye de benzemezdi.. yine de ısrarla kaloriferin arkasında kurutup saklardık onları.. şimdi elimde doğru düzgün fırçalarla sanatsal malzeme ofisinde bir dünya para bayıldığım o güzel tuvallere yaptığım resimleri bu kadar beğeniyorsam,hayatımın en dinlendirici aktivitesini kursa filan gitmediğim halde zevkle sürdürebiliyorsam o trt deki amcayla resim yapma maceralarım sayesindedir.. izleyen herkese de resim konusunda çok şey öğretmiştir eminim..
  2 ... canzone arrabbiata
 6. 6.
  eger senin benim gibi normal bir insansaniz olmayacak olaydir,hayir bob ross cizer o garanti de..
  ... a fine day to exit
 7. 7.
  eğlenceli geçecek iştir fakat.bu işin sonunda ressam amcamızla resmi yapan şahsın resimleri arasındaki fark inanılmaz derecede farklı olacaktır.Kimde var o amcadaki zeka,deneyimlilik!
  ... timucinberk
 8. 8.
  o fırçasını boyaya batırıp resme sürdüğünde çimenlik, ben sürünce yeşil bir çizgi olmasından sonra birlikte resim yapmayı bıraktığım, ama her denk gelişimde izlediğim bob ross'un sevildiğini "resim yapan amca" statüsüne erişmesiyle gösterdiği başlık.
  2 ... fth
 9. 9.
  her defasında insanın psikolojisini bozacak bir tonda,bakın ne kolay şimdi burada bir ağaç var..evet,şimdi birde bulut,hoop.işte bukadar basit.. sözleri ile resim yapmaya çalışan orta ve üstü yaşlı herkese sinir krizleri geçirten güleryüzlü adam.
  1 ... amadeus
 10. 10.
  bakarak olsaydı tüm kediler kasap olmuştu felsefesini güden nostaljidir. *
  5 ... scarface