bugün

uludağ sözlük kroniklerinde trollük sevdasıyla tutuşmuş kişilerden bazılarının kimi zaman gittiği trollük yolundan sapıp öyle uç noktalarda (öyle böyle değil) gezmesi sonucu ortaya çıkan durum.

(bkz: kardeş kusura bakma ama allah belanı versin)
eleştirmek, yok saymak, ironi yapmak ile bir kişi veya gruba hakaret etmeyi birbirinden ayıramayanların içine düştükleri durum.
rezilliktir.
maldanadam denen pisligin alevilere ensest yapiyorlar demesi kadar igrenctir.
(bkz: jigsaw2)
sözlüğe çok sık girmiyorum ama yaşım epey ilerlediğinden insan ve insanlıktan çıkmış yaratık ayrımı yapabiliyorum çok şükür. örneğin kin ve düşmanlıkla beslenen bir şeye insan denemeyeceğini biliyorum.

yaşım ilerledi diyorum ama, ilgiye ne kadar muhtaç ne kadar zavallı insanlar olduğunu gördükçe şaşırıyorum. am, göt meme başlıkları açıp ilgi çekmeye çalışanlar -hadi diyelim ki- daha ergenliği atlatamadı. peki bu faşistlik peşinde koşup kendini vatansever sanan embesillere ne demek lazım? ben bunlara insan diyemiyorum, hatta herhangi bir canlının adını kullanmakta bile zorlanıyorum.

herhangi bir veriye dayanmayan türk yalakalığının tek sebebi de burda doğmuş olması. bir kaç bin kilometre farkla, bir başka yerde doğsa "soykırımcı türkler, barbar türkler" teranesini söyleyecek. doğduğu yerin insanı kimse ona yalakalık yapacak.

fakat, bir ırkı yüceltmenin yolu diğer ırkları aşağılamaksa, bunun nedeni, kendi ırkını yüceltecek bir şey bulamıyor olmandır. bu durumda tek çare başkalarına bok atmaktan ibaret. eh, bu tip yaratıkların hammaddesi bok olduğundan, gidip birilerine dokunması yeterli zaten.

keşke benim gibi, insanlık ve benzeri kavramları dert edenler olmasa, bir de iki üç tane daha böyle yaratık olsa(jigsaw3, jigsaw4), o zaman kullanıcı adlarını bile kendi dilinden bulamamış bu yaratıklar, koynunda çiçekler, çiçekler içinde bir ülke getirirler.

peşin açıklama : benim kullanıcı adım, edip cansever'in bir şiirinden alıntıdır ve feci derecede bu topraklara aittir.
bir diğeri için (bkz: mx jck)

bu tipler biraz dağınık. muhtemelen ıslak pamuk arasında yetiştirilmiş ve orda kalmışlar. kürtçe diye bir dil yok sanıyor bu, beren saat oynadığı dizilerde gerçekten sevişiyor diye düşünüyor vs. belki onun dünyasında, sözlükte gerzek gerzek yazıp kürtleri dünyadan temizlemek de mümkündür. adam bir ideal uğruna çabalıyordur. belki de içinde yaşadığı pamuğu suyla değil de, başka bir şeyle ıslatmışlardır.

klavyeyedeki tuşlara rastgele bassanız, bu yaratıkların yazdığından daha anlamlı şeyler çıkar muhtemelen ve en enteresanı bu adam da hayranı olduğu ırkın dilini seçmemiş kullanıcı adı olarak.

dur bir dakika ya, belki de hayranı olduğu ırk konusunda yanılıyorum.