bugün

trollerin sözlüğe entry girerken dikkat etmesi gereken formattır. Bu kurallara uymayan entrylere bir şey olmaz.

a) Entry tanım şeklinde olmayabilir, Aksi halde artı oy almaz. Bir başlığın ilk entrysi önemlidir, şekilli, abuk diyaloglu, ona buna sataşmalı yorumlar yapabilirsiniz.

b) Entry/Başlık hakaret, küfür, ağır derece argo ifadeler içerebilir. Uludağ sözlük bu konuda çok hassastır ama trolleri takmaz. küfür içeren entryler ilgi çekmesi için kalabilir. küfürden kastım muna koyim falan, bu değil yani (bkz: senin ağzını yüzünü sikerim orospu çocuğu)

c) Sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif entryler silinmez. sözlüğü günlük, blog vs. olarak kullanabilirsiniz. (bkz: bugun ayran ictim ustune pilav yedim)

d) Entry tamamen yazara ait olmasa da olur. copy+paste yapılmış olan entry altına kaynak:götüm yazılıp yayınlanabilir. sürekli copy paste yapan yazarın mouse unun sağ tuşu yalama olur.

e) Diğer sözlük yazarları ile polemik amaçlı girilmiş entryler hayatta silinmez. polemik trollerin hayat tarzıdır zaten. sataşın mına koyum.

f)Önceki entrylere cevap için yazılmış entry silinmez. bkz şeklinde rahatça muhabbet edebilirsiniz. (bkz: naber lan top)

g) Entry email adresi, telefon numarası, adres gibi başka birine ait özel bilgi içermemelidir ama "email adresim: hebelehubele@msn.com" şeklindeki bi entry silinmez. maksat sosyalleşmek. olmadı özelden görüşülür tabi.

unutmadan bunlar da serbesttir. (bkz: kaka link) (bkz: seksi fotografları için tıklayınız)

not:şaka lan uymayın bunlara.

(bkz: trollsüz bir sözlüğe var mısınız amına koyim)
(bkz: sözlük formatı)