bugün

Sözlüğün gerçek amacını anladığınız andır.
(bkz: game over)
an itibariyle şu andır. anladım ki burada ciddi bir sey yazmanın, sorgulamanın herhangi bir kazanımı yok. sonunda size küfreden mutlaka cıkıyor. en azından küfür yemek için yazacagımı bilirim. sıştım şimdi ağzınıza. evet.
öyle bir anlatmışsınız ki..

" müslüman olmaktan vaz geçtim, trol olmaya karar verdim.. "

iyi ..alt ettin...

başka türlü trol olunuyormuymuş ki ?
Aslında uzun bir süreçtir.
sözlükte yazmaya başladığınız ilk günlerde hislerinizi, fikirlerinizi paylaşmak istersiniz ancak sizinle aynı şekilde düşünmeyenlerce bolca eleştiri ve eksi alırsınız. ilk zamanlar eksi almak sizin için oldukça onur kırıcıdır. fakat nedendir bir süre sonra bir dönüm noktası gerçekleşir ve sözlük hayatınız bir anda değişir ve insanları, söylediklerini ciddiye almazsınız. belki alay edersiniz. bu ciddiye almayış ve sonrası sizi troll kılar. başarılar.
trollüğün daha iyi prim yaptığını anladığınız andır.
troll olmaya karar verilen an, bir jedi olacakken karanlık tarafın cazibesine dayanamayıp sith lord'u olmayı seçtiğiniz andır..

ciddi anlamda her şey karanlık tarafta..
Efendilikten/ cici kız olmaktan sıkıldığını anladığın an.
şeytanın kulağınıza [buraya "troll olmaya karar verilen an" ile ilgili entry gir] demesiyle başlayan kan, ter ve gözyaşıyla dolu sıkıntılı süreç.
Bu sözlükte kaliteli Troll tanımına giren kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

çoğunluk kalitesiz troll
eski kiz arkadasin abisi yazinca.
troll olmak da bir zeka ister şimdi bırak o klavyeyi evlat denmelidir.
kritik andır. anlatılmaz yaşanır. evet.
(bkz: trollüğü çok yanlış anlamak)
(bkz: troll olucam derken ne olmak)
her iyi niyeti geride bırakılan andır.