bugün

aklı sıra insanların hassas oldukları konularda provakatif söylemlerde bulunup topladığı tepkiler ile orgazm'a ulaşmak olarak özetlenebilecek sözlük troll'lüğü denilen hadiseye karşı hedef kitle duyarsızlaştıkça söylem saçmalık düzeyi bir adım arttırılır.

insanlığı zaten sorunlu bireylerce, yani sizlere karşı normal hayatında gösteriği insanlığı sadece toplumsal baskılar sonucu takınmak zorunda hissettiği asgari duyarlılık olan, yeterince gelişmemiş "sözde" insanların olmamışlıklarını masanın üzerine cahil cesareti ve cürreti ile koyma halleridir. bu kafaların da alabileceği şekilde anlatalım, nasıl bizim toplumumuzda anaya küfür yerine göre cinayet sebebiyse, ırkçılık, nefret söylemi, homofobi, faşist söylemler de sizleri insanlıktan çıkarmaya yetecek şeylerdir.

bir internet sözlüğünde iki dakika tepki toplayacağım, popülaritemi arttıracağım hevesiyle yerine göre milyonlarca, yerine göre milyarlarca insanı aşağılamak, onların kültürel ve etnik aidiyetlerine hakaretamiz ithamlarda bulunmayı göze almak sadece sizlerin adam olmadığını gösterir. bir internet sitesinde yazabilmek için gerekli asgari eğitimi almadığınızı, yani eğitimsiz, cahil, ayarsız, cürretkar dangalaklar olduğunuzu gösterir. bu saçma sapan özellikleriniz ile barışık halinizi, bizlerle paylaşma içtenliğinizi takdir ediyorum. tek kalemde kale alınmazlığını haykırıyor adam. ne ahmaklık, sana selam verene, arkadaşım, sevgilim diyene, senin kafandakine evladım demek zorunda olana acıyorum. onlara karşı da takındığın olmamış insanlığın er ya da geç, örneğimizdeki gibi açık vermeye başladığındaki üzüntüleri için üzülüyorum. bu kadar.
(bkz: eyvallah)
(bkz: trollüğün anatomisi)