1. 1.
  (bkz: sürekli çoğalıyorlar efendim durduramıyoruz)
  2 ... kutukutupense
 2. 2.
  troll başlığına entry girilecekse de tematik modu on yapıp girmek lazım. o şekilde başlık sol frame de yükselmez ama entryler işlenmiş olur.* *
  5 ... coolgoose
 3. 3.
  (bkz: troll yazarları inatla silmemek)
  2 ... greyder ben demem
 4. 4.
  troll'ün istediğini yapmaktır. etmeyiniz...
  2 -2 ... enes
 5. 5.
  hiç yorulmadan üşenmeden inatla troll lerin açtıkları başlıklara entry girmek. en çok troll ün uludağ sözlük'te olmasına şaşırmamak lazım. çünkü trolleri en çok besleyen sözlük, uludağ sözlük'tür.
  ... darkness85
 6. 6.
  içindeki troll'ü öldüremeyen yazarın yaptığıdır.
  ... dunyanin en mutevazi adami
 7. 7.
  kendini kaybedenlere ben çok gülüyorum. adam troll'ü bulsa bi kaşık suda boğacak, o hale geliyor. komik.

  (bkz: troll ile troll olmak)
  3 -1 ... rabbime sordum olur oyle dedi
 8. 8.
  sıkça karşılaşılan durum, trollerin açtığı başlığa hemen laf sokup artı oy alıcam diye yazanlar yüzünden troller giderek çoğalıyor, sonra vay efendim sözlük troll dolu, başlığı görmezden gelsek kimse entry girmese trollerde azalır zamanla.*
  2 -1 ... kirarim boynuzunu iblis
 9. 9.
  sözlükler kolayca ulaşılabilen mecralar olduğundan , rastgele giren kişileri burada ne kadar mal varmış lan dedirtmemek için bile bazen yazılmalıdır.
  düşünceni paylaşmazsan kim nereden bilecek .
  ... zisplak
 10. 10.
  trolle troll olmaktır. yani kusura bakmayın ama burada tüm düzgün ve samimi yazarların da payı vardır. ben mesela kendi başlığımdan başka hiçbir başlığa istisna harici yazı yazmam. çünkü troll olabilirler. ben de eksi oy veya baddua alabilirim gece rüyama girer, cinler gelir gece yorganımı çalar, altıma kaçırabilirim korkudan vesaire.

  yani trollerin başlığına yazmamalı, insanlara saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşarak insanca diyaloglar kurmalıyız, yemekten önce ellerimizi yıkamalı, anne ve babamıza saygı göstermeli otobüsteki yaşlı teyzelere yer verip ak parti'ye oy vermeliyiz.
  3 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam