1. 1.
  Kitle içinde bulunan bireylerde ortaya çıkan psikolojiye çok benzediğini fark ettiğim ruh halidir. Neyse hemen konuya geçiyorum uzatmadan.

  Özet olarak: Anonim olmanın verdiği rahatlık ve cesaret ile her şeyi yapabileceğini, söyleyebileceğini sanan yazar, özgürlüğün sarhoşluğu ile her türlü sınırlayıcı olgu ve etkene sırt çevirip bastırılmış kişiliğini ortaya çıkarır.

  özellikleri:
  -Bastırılmış Duygular tüm yoğunluğu ve saflığıyla entrylere yansır,
  -gerçek düşüncelerini en fanatik ve filtresiz haliyle kusar,
  -Günlük hayatta dış etkenlerden dolayı söyleyemeyeceği şeyleri rahatça söyleyebilir,
  -Trollük adı altında vicdanını rahatlatarak gerçekte karşı olduğu şeyleri dahi çiğneyip halk arasında "orospu çocukluğu" olarak tabir edilen her türlü ahlaksızlık ve iğrençliğe başvurabilir (bazıları gerçekten orospu çocuğu olduğu için bunu gönül rahatlığıyla yapıyor tabi)

  Aklıma gelirse eklerim.
  7 -4 ... doktriner diktator
 2. 2.
  trollerin bir zihniyete dolayısıyla da bir psikolojiye sahip olduklarını düşünmüyorum şahsen.
  3 -1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
 3. 3.
  troll adamın salt bir görüşü yoktur.fanatik değildir. her görüşü savunabilecegi gibi her görüşe karşı da olabilir. trollugun asıl amacı fanatik görüşlü olanları kudurtmaktır. troller ideolojik tutsaklar değildir. trolluk özgürlüktür.
  4 -2 ... ruh okuzu
 4. 4.
  Bunun psikolojik bir boyutu yoktur tek sosyal ortamı internet olan insanların burada yüzlerine salvador dali maskesiyle filozofluk kasması asıl psikolojik olarak ele alınması gefeken konudur salvador dali resaaaam bi kere taaaam mı siktir oradan tamam biliyoruz be olooom raaat ol. Bu ortamı tiiiiye almaktır şöyle düşün sen veya siz kimsiniz ki ben size bir ciddiyetle yaklaşayım. Yine ciddi yazmaya başladım bak şimdi yavrum sen bu dünyadaki hethangi biri bile değilsin hiçbir şey düzelmeyecek sık canını.
  3 ... abbas dikbasar
 5. 5.
  Edit: Bu cevabı abbas dikbaşar'a yazdım, arkadaşlar mal oldugundan dolayı karıştırmışlar açıklama gereği duyuyorum.

  Bir takım kimliklerin arkasına saklanıp orospu çocukluğu yapacak kadar zayıf karakterli değilim çok şükür. Yukarıda bahsettiğim "trollük adı altında vicdan rahatlatma" tam olarak bu yaptığın savunmaydı zaten. Sen ne kadar tiye almak, internet ortamı vs diye kılıf uydursan da kabul et orospu çocuğusun dostum.

  Kişilikli olmak, kimse görmediği zaman da doğru olanı yapmaktır.
  (J.C. Watts)
  1 -1 ... doktriner diktator
 6. 6.
  Mhpli lenin denen sik beyinli, filistinli bebeği yastıkla boğmak diye başlık açmanın neresinde filtre var söyle amk malı asabımı bozma benim.
  2 -1 ... doktriner diktator
 7. 7.
  Uğraşıp cevap vermiyorum diye posta attım diyor bir de, oğlum nasıl bir kafadasın lan sen? Uzatmaya gerek yok Neyin ne olduğu zaten açık işte. Amacın sadece beni sinirlendirmek ve ben senin gibi bir insana laf anlatma gereği duymuyorum. Ama senin benimle şahsi bir derdin varsa özelden devam edebiliriz.
  -1 ... doktriner diktator
 8. 8.
  p*çlik diye tabir edilen daha kibarı uyuzluk. karşıdakinin kırmızı çizgisini tespit edip o çizgiyi geçmektir. savunduğu şeyler karşısındaki kişi yada kişilerin aşırı tepki gösterdiği şeylerdir. böylece iyi bir insan olarak göremediği ilgiyi görür ve bu onun itilmişliğini bir nebze bastırır trollüğünü ödüllendirir.

  lütfen trollere prim vermeyin.
  1 -2 ... panzerkampfwagen
 9. 9.
  (#38178472)

  Şu şurada kalsın.
  1 ... solvet cosmos in favilla